Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 50

15116.

Rufpreis:
6 000 HUF
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett vajszínű egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés. Rendkívül szép, gyűjtői állapotban.
15117.

Rufpreis:
5 000 HUF
11
Szász Béla: Nemzetiségpolitikánk válsága - A dunai kérdés Bp., 1932. Attila-Ny. 104 p. 3 kihajtható t. (2 táblázat, 1 térkép) Kiadói papírborítóban Felvágatlan
15118.

Rufpreis:
5 000 HUF
Teleki Sándor: Garibaldi alatt 1859-ben. Bp., 1883., Révai, 8+109+3 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen címkével, Földvári Casino Társulat bélyegzésekkel.
15119.

Teleki Sándor: Garibaldi alatt 1859-ben. Bp., 1883., Révai, 8+109+3 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen címkével, "Földvári Casino Társulat" bélyegzésekkel.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,89
12,94
Garami Ernő: Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok írta - - A címlapokat és az ajánlást Biró Mihály rajzolta. Leipzig-Wien, 1922, Pegazus,XII+243+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az elülső borítót bekötötték, rajta kis szakadással.
15120.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. Urmánczy Antal: Az orosz történelem áttekintése a legrégibb időktől. Bp., 1941. Kiadói papírkötés, melléklettel, papírkötés szélein sérülések.
15121.

Rufpreis:
3 000 HUF
Nedeczky Károly: Szent István, első apostoli magyar király, isten és embereknél szerelmes. Elő-adatott nedeczei - - ... által. Bétsben a T. T. Kaputzinus Atyáknak Templomában, az esztendőnként elő fordúló Nemzeti Ünnep alkalmatosságával, Kis-Asszony havának 19-dik napján, 1804-dik esztendőben. Bécs, 1804, Haykul Antal, 23 p. Korabeli papírkötés.
15122.

Nedeczky Károly: Szent István, első apostoli magyar király, isten és embereknél szerelmes. Elő-adatott nedeczei - - ... által. Bétsben a T. T. Kaputzinus Atyáknak Templomában, az esztendőnként elő fordúló Nemzeti Ünnep' alkalmatosságával, Kis-Asszony havának 19-dik napján, 1804-dik esztendőben. Bécs, 1804, Haykul Antal, 23 p. Korabeli papírkötés.

Rufpreis:
2 000 HUF
9
Györffy György: István király és műve. Bp.,1977, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.  A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány. Benne Dienes István jegyzeteivel papírlapokon.
15123.

Rufpreis:
3 000 HUF
14
László Gyula: 1910-ben születtem...Egy a XX. századot végigélt magyar ember emlékezései. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által dedikált példány! Szombathely, 1995, Életünk könyvek. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
15124.

Rufpreis:
3 000 HUF
[Szabó Pál, ifj.] Boldenyi, M. J.: La Hongrie ancienne et moderne. Histoire, arts, littérature, monuments par une société de littérateurs sous la direction de --. Dessinateurs: Janet-Lange, V. Beaucé, E. Breton, Catenacci, De Bar, Freeman; Graveurs: Trichon, Breviére, Fagnion, Etherington, E. Deschamps, Blaise, Hildibrand, Montigneul, Pothey, Rose. Paris, 1851. H. Lebrun, 2+ 1 (fametszetes díszcímlap)+2+239+159+3 p.+29 (fametszetű táblák) t. +1 (fametszetű térkép) t. Első kiadás. Számos szövegközti fametszetű táblával illusztrált. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, szép állapotban.
15125.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
9
Pilch Jenő: Horthy Miklós. Bp., 1929., Athenaeum, 1 t. (Nagybányai vitéz Horthy Miklós kormányzó színes portréja, hártyapapírral védett színes címkép) t. + 408 p. + 6 (közte egy színes) t. + 2 (hasonmások, ebből az egyik feliratozott hártyapapírral) t. + 1 (kétoldalas térkép) t. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, az elülső táblán Horthy-család aranyozott, dombornyomott címerével.
15126.

Rufpreis:
8 000 HUF
20
Révay József: Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp., 1934., Franklin, XVI+440 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán a jákfai Gömbös-család dombornyomásos címerével, a borítón kopásnyomokkal, az elülső táblán sérülésnyommal.
15127.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF