Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 266

Szenes Fülöp (1863-1944): Kézdi-Kovács Lenke portréja, 1910-15 körül. Grisaille, akvarell, karton. Jelzett. Hátoldalán feliratozott. Proveniencia: Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976), Kézdi-Kovács Lenke testvére gyűjteményében és hagyatékában. 26x67 cm
10049.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Vágó Pál (1853-1928): Megyei pandúr, 1880 körül. Olaj, karton, jelzett. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Hátoldalán Kézdi-Kovács László autográf feliratával. Dekoratív, kissé sérült fa keretben, 67×49 cm.
10050.

Rufpreis:
95 000 HUF
256,76
279,41
15
Róna, szül. Rosner József (1861-1939): Női portré, 1877. Ceruza, papír. Jelzett (Rosner). Kissé foltos. Lap alján Khoor József (1817-1880), feltehetően Róna József tanárának aláírásával. 30x21 cm
10051.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Udvary Géza (1872-1932): Szent István templomot alapít. Pasztell, ceruza, papír, jelzett. Hátoldalán feliratozott. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus) gyűjteményében, hátoldalán autográf feliratával, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Üvegezett, sérült keretben, 22×62 cm
10052.

Rufpreis:
44 000 HUF
118,92
129,41
Gehrts, Carl (1853 - 1898) után Welber Samo: Megtérés. (Nagy Károly kora) Olaj, vászon. 60x83cm, dekoratív, korabeli, szecessziós keretben. Apró sérülések. (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
10053.

Rufpreis:
180 000 HUF
486,49
529,41
Deák Ébner Lajos (1850-1934): Fürdőzők. Gouache, karton. Jelzett. Hátoldalán kiállítási raglappal. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Karton jobb alsó sarkában kissé sérült, ábrázolást nem érintve. 20,5x30 cm / watercolour on board. signed
10054.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76
Kézdi-Kovács László (1864-1942): Az Ortler havasai Suldennél, 1910. Olaj, vászon. Jelzett és datált. Hátoldalán Kézdi-Kovács László autográf feliratával és Műcsarnoki kiállítási raglappal 1910/11-ből. Proveniencia: Kézdi-Kovács László fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében, majd hagyatékában. 71x101 cm / László Kézdi Kovács (1864-1942): Ortler/Orties from Sulden (now South Tyrol/Italy), 1910. Oil on canvas. Signed and dated. With exhibition label and the artists autograph description on the reverse. 71x101 cm
10055.

Kézdi-Kovács László (1864-1942): Az Ortler havasai Suldennél, 1910. Olaj, vászon. Jelzett és datált. Hátoldalán Kézdi-Kovács László autográf feliratával és Műcsarnoki kiállítási raglappal 1910/11-ből. Proveniencia: Kézdi-Kovács László fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében, majd hagyatékában. 71x101 cm / László Kézdi Kovács (1864-1942): Ortler/Orties from Sulden (now South Tyrol/Italy), 1910. Oil on canvas. Signed and dated. With exhibition label and the artist's autograph description on the reverse. 71x101 cm

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
Ferenczy József (1866-1925): Körtánc matyó népviseletben (Mezőkövesd környéke). Olaj, vászon. Jelzett. Dekoratív fa keretben. 70×90 cm
10056.

Rufpreis:
140 000 HUF
378,38
411,76
Joachim Ferenc, Csejtei (1882-1964): Virágos kert. Olaj, vászon, jelezve balra lent (keret által kissé takarve). Reprezentatív, korabeli áttört díszítésű fa keretben, 70×100 cm
10057.

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
32
Hermann Lipót (1884-1972): Alakok. Tus, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 16x19 cm / Lipót Hermann (1884-1972): Figures. Ink on paper, signed. Framed with glass. 16x19 cm
10058.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Körösfői-Kriesch Aladár (1863-1920): Őszi erdő. Olaj, vászon, kartonra ragasztva, jelezve jobbra lent. Dekoratív fa keretben. 42x59 cm. Oeuvre katalógus szám: 411 (Interneten lehívható: http://godolloimuzeum.hu/wp-content/uploads/2017/06/KKA_2016_OEUVRE-KATALOGUS.pdf) / Oil on canvas, glued on board, signed lower right. Oeuvre catalogue no.: 411 ( http://godolloimuzeum.hu/wp-content/uploads/2017/06/KKA_2016_OEUVRE-KATALOGUS.pdf)
10059.

Rufpreis:
140 000 HUF
378,38
411,76
Kárpáthy Jenő (1870-1950): Cserkészfiú a vízparton. Olaj, vászon, jelzett. Fa keretben. 30x37,5 cm / Jenő Kárpáthy (1870-1950): Boy scout at the water. Oil on canvas, signed. Framed. 30x37,5 cm
10060.

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF