Bücher: Judaika

Zahl der Lose: 16

Kolgyári C. Titusz: A zsidók világuralma. Tanulmányvázlata történet és a jelenkor vívmányai alapján. Bp.,1876, Fekete Bernát-ny., 8+58 p. Átkötött félvászon-kötésben, a könyvtest elvált a borítótól.
15260.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Schem Hagdolim III. Tartalmazza a magyarországi ortodox rabbik és a talmodikus vonatkozásu szerzők, valamint az orth. izr. anya- és fiókhitközségek névsorát abc. sorrendben. Kisvárda,é.n.,Schwartz Zsigmond rabbi,(Klein Gyula-ny.), 31+1 p. Magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, restaurált lapokkal.
15261.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
15262.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. László Fülöp rajzaival. Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, javított, kissé sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, a címlapon hiánnyal. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által dedikált. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. ... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil. Ritka!
15263.

Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. László Fülöp rajzaival. Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, javított, kissé sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, a címlapon hiánnyal. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által dedikált. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil." Ritka!

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Groszmann Zsigmond: A magyar zsidók a XIX. sz. közepén. (1849-1870.) Bp., 1917, Egyenlőség,(Magyar Könyvnyomda-ny.), 136+2 p. Egyetlen kiadás. Ritka. Átkötött papírkötésben, az átkötéskor körbevágták.   Groszmann Zsigmond (1880-1943) rabbi, történész.
15264.

Groszmann Zsigmond: A magyar zsidók a XIX. sz. közepén. (1849-1870.) Bp., 1917, "Egyenlőség",(Magyar Könyvnyomda-ny.), 136+2 p. Egyetlen kiadás. Ritka. Átkötött papírkötésben, az átkötéskor körbevágták. Groszmann Zsigmond (1880-1943) rabbi, történész.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Walles Antal: A zsidó ház és erkölcsi törvényeink. Írta és felolvasta a dr. Venetianer Lajos Közművelődési Egyesületben Ujpesten. Ujpest, 1929, Ritter Jenő-ny., 64 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Dr. Walles Antal (?-?) bölcseleti doktor, kir. zálogházi tisztviselő, szabadkőműves által Diósi Jenő főjegyző, a Budai Izraelita Hitközség (?-?) főtitkára részére dedikált példány.
15265.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Ziffer Károly: Az izraeliták körülmetélése. Történeti és orvosi szempontból. Bp., 1880, Franklin, 88 p. Átkötött félvászon-kötésben, javított címlappal, pár lapon kis szakadással.
15266.

Rufpreis:
6 000 HUF
Chomer Lámádrich. Torá Vá-Ávodá Könyvtár 4. Bp., 1946, Magyarországi Báchád, 125+3 p.+10 t. Kiadói papír-kötésben, hiányzó címlappal, kissé foltos, kissé kopott borítóval. Rendkívül ritka!
15267.

Rufpreis:
6 000 HUF
Frigyes Lajos: A zsidók természetrajza. Embertani, kórtani, psychológiai és etikai vázlat. Függelékben: A zsidóság főbb statisztikai adataival, és 22 műmelléklettel. Bp., 1920, Zsidó Szemle,(Heller K. és Társa-ny.), 118+2 p. Lapszámozáson belül 8 oldal fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, részben felvágatlan lapokkal.
15268.

Rufpreis:
5 000 HUF
29
Venetianer Lajos: A zsidóság eszméi és tanai. Ujpest, 1926, Denetianer Lajos Izr. Közművelődési Egyesület, 181+3 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
15269.

Rufpreis:
5 000 HUF
15270.

Rufpreis:
4 000 HUF
Szomorú napok emléke. (Szicha-anyag támuz-áv hónapra.) Összeáll.: M. C. Kádri, Slomo Lővy, Efrájim G. Torá Vá-Ávodá Könyvtár 6. Bp., 1946, Brit Chálucim Dátijim, 134+1 p. Kiadói kissé foltos papír-kötésben.
15271.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF