Tétel

Rufpreis:

110 000 HUF
297,30 EUR, 323,53 USD

Beschreibung:

Jagdbuch Holics 1879-1904. Wien, 1904. K. u. K. Militär-Reitlehrerinstitut. (4)382p.+10t. (fényképek)+1 kihajt. térk. Német nyelven. Az előszót Vitéz nagybányai Horthy István (1858-1937) lovassági tábornok, birtokos, politikus, a holicsi uradalom Rittmeister parancsnoka (1899-1903), Horthy Miklós későbbi kormányzó bátyja írta. Címlapon Kőröspataki gróf Kálnoky Hugo 1844-1928), a holicsi birtok korábbi parancsnoka (1882-1884) német nyelvű gratuláló sorai a könyvhöz Horthy Istvánnak, 1904-ből. A Nyitra vármegyében fekvő Holics a XVIII. század közepétől a Habsburgok családi birtoka volt, vadgazdálkodást és lótenyésztést folytattak az uradalom területén. Az album 25 év vadászatairól és lóversenyeiről számol be, nagyon részletesen, részben naplószerűen. Ritka kötet, a vadászati kézikönyvek sem említik. Festett, kiadói szecessziós vászonkötésben. Kopott, hátoldalán foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Utolsó néhány oldal kissé foxing foltos. Térkép mellékleten alul és felül egy-egy kb. 5 cm hosszú szakadással és egy kb. 3 cm átmérőjű hiánnyal. / Jagdbuch Holics 1879-1904. Wien, 1904. K. u. K. Militär-Reitlehrerinstitut. With foreword by later general István Horthy(1858-1937), Rittmeister (commander) of the Holics property (1899-1903). With hand written lines by Hugo Kálnoky de Kőröspatak (1844-1928), former commander of the Holics property (1882-1884), in which congratulates to István Horthy. In art-nouveau linen binding, spotty on the back cover. Last pages are a bit spotty. Map with some smaller damages.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : scanner