4 600 HUF
Entz Géza-Sebestyén Olga: A Balaton élete. Tihany, 1940, a szerzÅ‘ kiadása. 169 p., 18 t. (16 számozott táblán 61 fotó, két sztl. tábla kihajtható, a balatoni vÃzállás, csapadékpárolgás és vÃzeresztés grafikonja 1935. és 1938. évben). Különlenyomat a Magyar Biológiai Kutatóintézet Munkáiból, XII. kötet 1940. ElsÅ‘ kiadás. Az egyik szerzÅ‘, Entz Géza (1975-1943) zoológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja által Pénzes Antal (1895-1984) középiskolai tanár, botanikus és ökológusnak dedikált! Kétnyelvű, német-magyar kiadvány, rövid német ny. összefoglalóval. Félvászon kötésben, gerinc alja és teteje kissé sérült, cÃmlap megerÅ‘sÃtve. 46. és 48. oldalon lapszéli rövid ceruzás jegyzet. Szennylapra és a 169. oldal hátoldalára egy-egy a Balatonnal kapcsolatos újságcikk ragasztva.