Tétel

Rufpreis:

1 900 000 HUF
5 135,14 EUR, 5 588,24 USD

Beschreibung:

Czóbel Béla (1883-1976): Erdőrészlet házzal, 1929 körül. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1929 felirattal. Proveniencia. 1977-ig Seres Béla tulajdonában, majd Radó György (1912-1994) magyar író, műfordító, irodalomtörténész és családja gyűjteményében. Czóbel Béla 1925-ben döntött úgy, hogy családját Berlinben hagyva, hat évnyi németországi tartózkodás után visszatér fiatalkori sikerei helyszínére, Párizsba. Az újrakezdés nem volt könnyű és egyszerű, erről Gráber Margit írt naplójában: "...1926-ban egy födél alatt laktunk Párizsban az Hotel Notre Dame-ban, alighanem akkor lehetett élete mélypontján. Családját elhagyta, kis vagyonát elvesztette, Párizs sem fogadta a régi elismeréssel..." A párizsi telek után nyaranta vidékre utazott, Normandiában és Dél-Franciországban festett. Árverésünkön szereplő képét 1929 körül , feltehetően Dél-Franciországban, a piktúrájára jellemző stílusjegyekben festette: Vastag fekete kontúrvonalakkal, széles ecsetvonásokkal, expresszív, a rá valló rózsaszín, piros és zöld színekkel. Fa keretben. 65x34 cm. / Béla Czóbel: Wood with house, around 1929 (South France?). Oil on canvas, signed. With description 1929 on the reverse. Provenance: In the possesion of Béla Seres until 1977, after that part of the collection of Hungarian writer, literary historian György Radó (1912-1994) and his family. Framed. 65x34 cm.

Materialzeichen:

Materialzeichen

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : scanner