Tétel

Rufpreis:

40 000 HUF

9

Beschreibung:

[Willem Sewell (1653-1720)-David Martin (1639-1721)]: Historie des Nieuwen Testaments, Verrykt met veele Printverbeeldingen in koper gesneden. Met privilegie Van de Heeren Staaten Van Holland En Westfriesland. Tweede Deel. [Historie des Ouden en Nieuwen Testaments II. Historie des Nieuwen Testaments.] Amsterdam, 1700., Pieter Mortier, ,1 sztl. lev.+1 (egyészoldalas rézmetszetű címkép) t.+1 (címlap) t.+12 szt. lev.+154 p.+2+2 sztl. lev.+155-163 p.+6 sztl. lev. +72 (rézmezszetű táblák, táblánként két képpel) t. + 5 (rézmetszetű kétoldalas térképek) t. Első kiadás. Holland nyelven. David Martin francia nyelvű munkáját holland nyelvre fordította Willem Sewell. Több neves holland művész által készített rézmetszetű táblával, köztük Ottmar Elliger (1666-1735) festő munkáit metszete Gilliam van der Gouwen (1940-17201) rézmetsző. A címlapon és a lapok alján rézmetszetű A térképek Jan van Luchtenburg munkái. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, lapszéli kisebb-nagyobb szakadásokkal (egy lap szélén nagyobb (51. o.) szakadás), egy-két lapszélén szöveget nem érintő kisebb hiányokkal, néhány foltos lappal, igényesen restaurált példány, jó állapotban./ [Willem Sewell (1653-1720)-David Martin (1639-1721)]: Historie des Nieuwen Testaments, Verrykt met veele Printverbeeldingen in koper gesneden. Met privilegie Van de Heeren Staaten Van Holland En Westfriesland. Tweede Deel. [Historie des Ouden en Nieuwen Testaments II. Historie des Nieuwen Testaments.] Amsterdam, 1700., Pieter Mortier, 1 unnumbered leaf+1 (copper engraving frontispiece) t.+12 unnumbered leaves+154 p+2+2 unnumbered leaves+155-163 p.+ 6 unnmbered leaves. + 72 (copper engraving table, with two pictures per tables) t.+5 (copper engraving maps) t. First edition. In Dutch language. Full leather-binding, with little damages, with some spotty pages. Restored. In Good condition.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : karap_norbert