Bücher: Religion

Zahl der Lose: 5

Kőrösi Mihály: Magyar concordántzia avagy az ó és uj testamtentomra mutató tábla, mellyben az ó és uj testamentomi irásokban meg-irt dolgok és nevezetes szók, sok hellyeken egész mondásokkal- is az ABC-nek rendi szerént fel-találtatnak. Irta nemzete javára .- -.  Most pedig az ó testamentomi részét az auctornak tulajdon keze írásából, az uj testamentomit a másod izben ki-jött meg-jobbíttatott nyomtatásból, mind a két testamentomból kiszedegetett articulusoknak megbővítésekkel, számtalan sok hibáknak meg-jobbításokkal, és igen sok uj articulusoknak hozzá adásokkal, azon egy A-B-C-e rendibe szerkesztetve, a maga költségén kiadta Szerentsi nagy István. I-II. darab. Győr, 1788, Streibig József-ny., 12+ 586+14; 560+12+4+46+2 p. Az első kötet: korabeli kopott félbőr-kötésben, aranyozott címkével a gerincen, festett lapélekkel, gerincen sérülésekkel, az elülső szennylapon kis hiánnyal, az utolsó két lap kijár, a hátsó kötéstábla belsején a papír részben elvált, kissé dohos. Második kötet: korabeli aranyozott gerincű kopott félbőr-kötés, festett lapélekkel, a kötéstáblákon a papír részben elvált, a lapok alján folttal, ezen a részben pár lap sérült, kissé dohos.
15190.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
15191.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
Molnár Jánosnak Jesus Társasága Szerzetes Papjának a Megtérő Református Elmélkedésről Négy Könyvei. Nagyszombat, 1763., Jesus Társasága Akademiai Collegiumának Betűivel, 2+10+429+3 p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15192.

Molnár Jánosnak Jesus Társasága Szerzetes Papjának a' Megtérő Református Elmélkedésről Négy Könyvei. Nagyszombat, 1763., Jesus Társasága Akademiai Collegiumának Betűivel, 2+10+429+3 p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
20
Szikszai Béniámin: Biblia szövétneke. Az az: az egész Új, és Ó Testamentomi Sz. Írásra, magyarázat, szakaszok szerént. I. rész: Új Testamentomi Sz. Írás: I. Darab: Sz. Máté Évangéliuma. Készítette, és kiadta: Szikszai Béniámin. Szeged, 1814, Grünn Orbán, XVI-17-585+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső szennylap hiányzik, ex libris-szel. Unicus!
15193.

Rufpreis:
6 000 HUF
20
Méliusz Juhász Péter: A Szent Pál apastal levelének, mellyet a colossabelieknek irt predicacio szerént való magyarázatja. Dr. Révész Imre egyetemi tanár tanulmányával Méliusz Igehirdetéséről. A reformáció és ellenreformáció korának evangéliumi keresztyén egyházi írói. VII. köt. Szerk.: Dr. Incze Gábor. Bp., 1937, Bethlen-ny., 173+3 p.Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.  A sorozat szerkesztőjének (1935-1948), Dr. Incze Gábor (1898-1966) református lelkésznek a dedikációjával Makláry Károly (1876-1938) a Tiszántúli református egyházkerület püspöke (1936-1938), debreceni lelkész (1934-1938) részére.
15194.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF