Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Friedrich von Bodenstedt: Aus Dem Nachlasse Mirza Schaffy's. Berlin, [1873], A. Hofmann, (L. C. Zamarski.-ny.), XIV + [15]-217 + [1] p. Első kiadás. Német nyelven. Kromolitografált díszcímlappal és 6 részcímlappal, valamint keretdíszes oldalakkal. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészpergamen díszkötésben,(Leipzig, Hübel & Denck-kötés), festett lapélekkel, kissé foltos gerinccel, a borító hátoldalán kopásnyommal. Friedrich von Bodenstedt (1819-1892) német író, költő 1843-ban Tifliszbe ment, ahol nem csak tanított, hanem kaukázusi is nyelveket tanulmányozta. Itt ismerkedett meg Mirza Schaffy Wazeh (1796-1852) azerbajdzsáni költővel 1844-ben. Ennek nyomán jelent meg a "Lieder des Mirza-Schaffy" 1851-ben, majd Aus dem Nachlass des Mirza-Schaffy 1874-ben. Számos nyelvre lefordították, köztük héberre is./ Friedrich von Bodenstedt: Aus Dem Nachlasse Mirza Schaffy's. Berlin, [1873], A. Hofmann, (L. C. Zamarski), XIV + [15]-217 + [1] p. First edition. In German language. Chromolithography title page and six part title pages, and the pages with decorative frame. Gilt, painted, full parchment-binding, (Leipzig, Hübel & Denck-binding), painted sheet edges, with little bit spotty cover, with worn back cover.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor