Madarász Andor: A Balaton világa. Bp.,1953, Művelt Nép,166+2 p.+XX t. (Fekete-fehér képtáblák.)+ 1 kihajtható térképvázlat. Kiadói kissé kopott illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 5000 példányban. A szerző által dedikált, dátumozva.