Bücher: Filmkunst

Zahl der Lose: 12

A (huszonöt) 25 éves mozi. A magyar kinematográfia negyedszázados története. Szerk. Lányi Victor, Radó István, Held Albert. Sátori Lipót rajzaival. Bp., 1920. Biró. 185+(7) p. Aranyozott félvászon kötésben, az eredeti, illusztrált borító belekötve.
15170.

Rufpreis:
8 000 HUF
Lajta Andor: A tízéves magyar hangosfilm 1931-1941.  Bp.,1942, Otthon-Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, belül jó állapotban.  A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Dr. Bencs Zoltán (1889-1961) kultuszminisztérium kultúrpolitikai osztálynak filmügyekért felelős egyetemes referense,miniszteri tanácsos, országgyűlési képviselő, a Hunnia Filmgyár alelnöke és művészeti igazgatója részére dedikált.
15171.

Rufpreis:
6 000 HUF
Székely Sándor: Hangosfilmszínház. Keskenyfilmszínház építés, berendezés, szerelés, tűzrendészet. Byssz Róbert (1893-1961) által illusztrált borítóban. Bp.,1943, (Merkantil-ny.), 112 p.+8 t. Kiadói illusztrált papírkötés, az illusztrált papírborítókon hiánnyal.
15172.

Rufpreis:
4 000 HUF
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Horia-Nyomda, Temesvár.) Kiadói papírkötés, a borító szélei gyűröttek és kissé szakadozottak. Első kiadás. A szerző által dedikált!
15173.

Rufpreis:
3 000 HUF
Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, Szent Erzsébet-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka!  Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
15174.

Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, "Szent Erzsébet"-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka! Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Farkas Pali Színész Almanachja 1929. Losonc, 1929, Losonczi Sándor Könyvnyomdája, 112 p. Korabeli felvidéki reklámokkal, a hátsó borítón pozsonyi cég Chevrolet reklámjával. Kiadói papírkötés, szakadt, gyűrött borítóval. Ritka!  Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
15175.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
1934 Filmművészeti évkönyv. XXIX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., 1934, Szerzői kiadás, 274 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, szép állapotban.
15176.

Rufpreis:
5 000 HUF
1947 Filmművészeti évkönyv. XXVIII. évfolyam. Szerk.: Lajta Andor. Bp.,1946, Szerzői kiadás, 447 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon kötés, kissé laza fűzéssel.
15177.

Rufpreis:
3 000 HUF
1948 Filmművészeti évkönyv. XXIX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., Szerzői kiadás,427 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, kis sérüléssel a gerincén.
15178.

Rufpreis:
3 000 HUF
1949 Filmművészeti évkönyv. XXX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., 1949, Szerzői kiadás,413+1 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15179.

Rufpreis:
3 000 HUF
1939 Kozma Miklós: Hozzászólás a játékfilmgyártás válságához. Bp.,1939, Magyar Távirati Iroda Rt., 20 p. Kiadói papírkötés.+ Kovács Gusztáv (1895-1969): Válasz Kozma Miklós: Hozzászólás a játékfilmgyártás válságához. című röpiratára. Bp.,1939, Aurora-ny.], 18 p. Átkötött papírkötés, a címlapja hiányzik.
15180.

Rufpreis:
2 000 HUF
15181.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF