Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 46

15412.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Pálffy Albert: Az atyai ház I.-II. Pest, 1858. Heckenast. 235p, 285p. Korabeli félvászon kötésben. Kissé foltos lapokkal
15413.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Horatius Flaccus, Quintus: Quinti Horatii Flacci Opera Latina ejusdem generis versibus Hungarice explicata. Vagy is Horácz munkáji hasonló nemű versekkel megmagyarázva Édes Gergely által. - Quinti Horatii Flacci Operum tomus II. complectens satyras et epistolas. Vagy is a Q. Horacz. munkáinak II-ik darabja melly magába foglalja az ő gúnyjait és leveleit. Édes Gergely által. [I-II. rész, egybekötve.] Pesten, 1819. Trattner János Tamás betűivel s költségével. XV + [16]-231 + [1] p.; 264 p. Modern, félvászon kötésben. Jó állapotban.
15414.

Horatius Flaccus, Quintus: Quinti Horatii Flacci Opera Latina ejusdem generis versibus Hungarice explicata. Vagy is Horácz munkáji hasonló nemű versekkel megmagyarázva Édes Gergely által. - Quinti Horatii Flacci Operum tomus II. complectens satyras et epistolas. Vagy is a' Q. Horacz'. munkáinak II-ik darabja melly magába foglalja az ő gúnyjait és leveleit. Édes Gergely által. [I-II. rész, egybekötve.] Pesten, 1819. Trattner János Tamás betűivel 's költségével. XV + [16]-231 + [1] p.; 264 p. Modern, félvászon kötésben. Jó állapotban.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Wallace, Lewis: Ben-Húr I-II. Szeged, 1894, A fordító kiadása (Bába Sándor Könyvnyomdája), 1 t. (szerzői arckép) + 2 p. + 352 p.; 346 p. Első, magyar nyelvű kiadás. Angolból fordította Szekrényi Lajos glokoni rk. lelkész. a Szt.-István-társulat tudom. és irod. osztályának r. tagja. Aranyozott, festett Gottermayer féle egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Jó példányok
15415.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Szabó Magda: A danaida. Bp.,1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Első kiadás. A szerző által dedikált.
15416.

Rufpreis:
6 000 HUF
10
Szép Ernő: Zümzüm. Bp., 1943, (May János Nyomdai Műintézet Rt.-ny.), 119 p. Első kiadás. Kiadói, illusztrált vászonkötésben, jó állapotban. Számozott (200/158.) és a szerző által aláírt példány.
15417.

Rufpreis:
8 000 HUF
Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. IV. kötete. Vadász és útleírásokkal. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp.,1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), IV+384 p. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, laza fűzéssel.  A szerkesztő, Dr. Hankó Vilmos (1854-1923) által dedikált Rákosi Viktor (1860-1923) országgyűlési képviselő, író, újságíró részére. Nagyságos Rákosi Viktor országgyülési képviselő úrnak tisztelettel és hálával. Dr. Hankó Vilmos.
15418.

Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. IV. kötete. Vadász és útleírásokkal. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp.,1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), IV+384 p. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, laza fűzéssel. A szerkesztő, Dr. Hankó Vilmos (1854-1923) által dedikált Rákosi Viktor (1860-1923) országgyűlési képviselő, író, újságíró részére. "Nagyságos Rákosi Viktor országgyülési képviselő úrnak tisztelettel és hálával. Dr. Hankó Vilmos."

Rufpreis:
8 000 HUF
Madarász József: Emlékirataim 1831-1881. Bp., 1883 Franklin. 528p. Félvászon kötésben.
15419.

Rufpreis:
8 000 HUF
Kazinczy Ferenc munkáji. Szép literatúra. IX. kötet. Bácsmegyeinek gyötrelmei. Hozzá vagyon adva: A vak lantos. A repűlő szekér. Etna. Mesék. Három könyvben. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 t(rézmetszetű címkép + díszcímlap).+4+390 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15420.

Rufpreis:
8 000 HUF
15421.

Rufpreis:
6 000 HUF
Petri György: Azt hiszik. Bp.,1985, AB Független Kiadó, 66 p. Kiadói papírkötés. Első kiadás. Szamizdat kiadás.  Készült szitanyomással Budapesten 1500 példányban.
15422.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dr. Szalay József: Móra Ferenc lelki arcképe. Szeged, 1937, Dugonics-Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Dr. Szalay József (1870-1937) által dedikált.   Dr. Szalay József szeged első rendőr főkapitánya (1919-1932), a Dugonics-Társaság elnöke két évtizeden át (1917-1937), ismert könyv és kéziratgyűjtő. Ez utóbbi hobbija a modern magyar bibliofilia egyik legnagyobb alakjává tette.
15423.

Dr. Szalay József: Móra Ferenc lelki arcképe. Szeged, 1937, Dugonics-Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Dr. Szalay József (1870-1937) által dedikált. Dr. Szalay József szeged első rendőr főkapitánya (1919-1932), a Dugonics-Társaság elnöke két évtizeden át (1917-1937), ismert könyv és kéziratgyűjtő. Ez utóbbi "hobbija" a modern magyar bibliofilia egyik legnagyobb alakjává tette.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF