Tétel

Rufpreis:

100 000 HUF

Beschreibung:

Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, (1867-1868), Heckenast Gusztáv, 4+392+4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban. Ritka! Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tánczos_gábor