Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 48

Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp.,(1922), Pantheon Irodalmi Intézet Rt.,(Globus-ny.) 257+6 p. Második, átnézett kiadás. Korabeli bibliofil aranyozott gerincű egészbőr-kötés, a borító sarkain kopásnyomok, a gerinc megfakult, rajta kisebb sérülések,
15118.

Rufpreis:
4 000 HUF
15119.

Rufpreis:
4 000 HUF
Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
15120.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
15121.

Rufpreis:
3 000 HUF
Magyar legendárium. Eredetiekből fordította: Tormay Cecil , fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., 1931, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 134 p. 32 szövegközti fametszetű képpel, könyvdísszel. Kiadói, illusztrált, aranyozott félpergamen-kötésben, jó állapotban.
15122.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
15123.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kelemen Sándor: Az erdélyi helyzet. Bp., 1946. A Magyar Parasztszövetség kiadása. 38p. Kiadói papírborítékkal, borítón enyhe hajtásnyom.
15124.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Sztojanoff, Borisz: Sztalin a vörös cár Fordította Dr.Szakáts Sándor és Ankner Tibor (Bp. 1942.) Szenkó. 317 l. 1 sztl. lev. Ritka! Félvászon kötésben, fűzés egy helyen elvált.
15125.

Rufpreis:
2 400 HUF
10
Hitler Adolf: Európa győzelme Kivonatok ~ ~ a hadvezér és államférfi 1941 október 3.-i beszédéből H. n. [1941.] ny. n. [32] p. II. világháborús propaganda kiadvány a Szovjetúnió elleni harc kapcsán, gazdag képanyaggal. Kiadói, illusztrált papírborítóban. Kissé hullámos lapokkal, tűzés egy helyen sérült. 24x26 cm
15126.

Rufpreis:
2 400 HUF
Szeghalmi Szennovitz Gyula: A Vágvidék mondaköre. Gyoma, 1904, Kner Izidor. Félvászon kötésben.
15127.

Rufpreis:
2 000 HUF
Walter, Friedrich - Steinacker, Harold: Die Nationalitätenfrage im alten Ungarn und die Südostpolitik Wiens. München, 1959, R. Oldebourg. Papírkötésben, jó állapotban.
15128.

Rufpreis:
2 000 HUF
Pásztor Mihály: Buda és Pest a törökuralom után. Bp., 1935, Budapest székesfőváros házinyomdája (Statisztikai közlemények 73/1.). Néhány helyen ragasztott lapokkal, kicsit laza félvászon kötésben.
15129.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF