1919 május 11. dr. Lechner Károly orvosprofersszornak, a kolozsvári egyetem dékánjának írt levél tanítványaitól, a román megszállás alkalmából. A kézzel írott levélben hazafias hangon biztosítják együttérzésükről és kitartásra biztatják. Hozzá idézettel díszített nemzetiszín szalag a megszállás dátumával. A levél igényes aranyozott vászon kötésben. 21x26 cm