Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 33

Herczeg Ferenc: Két arckép. Tisza István, Károlyi Mihály. Bp., 1920, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon, ex libris-szel. Herczeg Ferenc aláírásával. Első kiadás.
15057.

Rufpreis:
5 000 HUF
14
15058.

Rufpreis:
8 000 HUF
Magyar lélek, magyar munka. Írásban, és képben. Szerk.: Radisics Elemér. Bp., 1943, Athenaeum, 3 sztl. lev. (Horthy Miklós kormányzó képével)+194 p.+XXIV tábla, a táblák előtt hártyapapírral. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói, festett aranyozott kissé kopottas papírkötés, egy kijáró lappal.
15059.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Zarándy A. Gáspár: Huba vére, Szemere. Bp., 1910, Hornyánszky. Gazdag képanyaggal. Foltos vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /  Stained cloth binding, otherwise in good condition.
15060.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Hegedüs Loránt: Kossuth Lajos, legendák hőse. Budapest, é.n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.,316 p. Kiadói egészvászon kötésben, foltos borítóval, Kossuth beragasztott nyomtatott portréjával, és sumlai házának nyomtatott képével, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány. A szerző beragasztott fotóival (2 db.), egy beragasztott zacskóban Kossuth koporsójáról származó viágokkal. Egy-két helyen a szerző hugának, többségében a szerzőre vonatkozó bejegyzésével.
15061.

Rufpreis:
8 000 HUF
15062.

Rufpreis:
3 000 HUF
Wáli István: Római imperatorok tüköre, melly Julius tsászártól fogva, az mostani példássan uralkodó II. Josef tsászárig meg-mutattya. Posony-Kassa, 1778, Landerer Mihály, 6+326+18 p. Számos szövegközti rézmetszetű érmeképpel, rajta a császárok arcképével. Korabeli egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, a borító megviselt állapotban, hiányzó címképpel, 255/256 és 257/258 lapjai meglazultak, néhány foltos lappal. / Linen-binding, with damaged cover, with some spotty on the page, two pages are partly coming out, in Hungarian language.
15063.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
16
Dávid Antal: Bábel és Assur I-II. I. Történet. II. Művelődés. Bp., 1926-1928, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
15064.

Rufpreis:
4 000 HUF
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. Bp., 1911, Franklin. Kicsit kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
15065.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF