Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 63

Hegedűs Lóránt: Széchenyi István regénye és éjszakája. Budapest, [1933], Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, az elülső eredeti papírborítót az újrakötésnél bekötötték, az előzéklapon beragasztott a könyvre vonatkozó egykorú újságcikkel, ex-libris-szel. Első kiadás. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) író, politikus, dedikációjával hugának Hegedűs Rózsának. Cziráky-Andrássy Ilona (1886-1967) grófnő Hegedűs Lorántnak szóló bekötötött érdekes üdvözlő levelével. A hátsó előzéklapon Hegedűs Rózsa a levél írójára vonatkozó bejegyzésével.
15337.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Jókai és Laborfalvi Róza. Hegedűs Sándorné Jókay Jolán emlékiratai. Magyar Írómesterek. Bp., 1926, Singer és Wolfner. Gottermayer Nándor Könyvkötő műhelyében készült egyedi aranyozott selyem-kötés, megviselt állapotban, kopottas, viseltes borítóval, sérült kötéssel, az előzéklapon Jókai Jolán és Jókai Róza beragasztott fotójával. Az elülső szennylap hátán Hegedűs Rózsának, Hegedűs Sándorné Jókai Jolán lányának a bejegyzésével.
15338.

Rufpreis:
8 000 HUF
Hevesi Sándor: Az igazi Shakespeare és egyéb kérdések. Bp., 1919, Táltos. Korabeli félvászon-kötés, ex libris-szel. A szerző aláírt fotójával, és a szerző dedikációjával.
15339.

Rufpreis:
8 000 HUF
Scherz Ede: A rádió humora. Bp., 1931, Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerő által dedikált! (Szeretettel Scherz bácsi.)
15340.

Rufpreis:
3 000 HUF
Földes Jolán: A halászó macska uccája. Bp., é.n., Athenaeum. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borító és a gerinc, valamint a lapszélek kissé foltosak, de egyébként jó állapotban. A szerző által dedikált példány. Földes Jolán (1901-1963) regénye egy munkáscsalád letelepedését meséli el Párizsban az első világháború után. A sikerét jelzi, hogy 1936-ban díjat nyert, később pedig 13 nyelvre lefordították.
15341.

Rufpreis:
4 000 HUF
Ifj Hegedűs Sándor (1875-1953): Alakok a ködhomályban. Bp., [1899], Athenaeum. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, Hegedűs Rózsa ex libris-szével. A szerző által, a szüleinek, Hegedűs Sándornak (1847-1906) és Jókai Jolánnak dedikált könyv.
15342.

Rufpreis:
5 000 HUF
18
Pákozdy Ferenc: Förgeteg. Versek. Hódmezővásárhely, 1943, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadt papírborítóval, kissé sérült hátsó borítóval, és lapszélekkel, de egyébként jó állapotban. A borító Kohán György (1910-1966) munkája.  Pákozdy Ferenc (1904-1970) költő, műfordító, író. A költő második kötetében bátor társadalombírálata, kemény hangja felkeltette a hatalom figyelmét is. A könyvet a hatalom elkoboztatta, és a szerzőt perbefogta. A szerző által Harasztos Albert szerkesztő, író, újságírónak dedikált példány. Ritka!
15343.

Rufpreis:
3 000 HUF
Szekszárdi Molnár István: Emlék-híd. Bp., 1939, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A szerző, Szekszárdi Molnár István (1910-1982), későbbi munkaszolgálatos, holocaust túlélő költő által Rácz Vali (1911-1997) ünnepelt énekesnőnek, színésznőnek dedikált példány, dátumozva.
15344.

Rufpreis:
3 000 HUF
Orlay Jenő: Chappy. Dzsessz-dobbal a világ körül. Bp., 1943, Szerzői kiadás. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopottas gerinccel, kissé laza fűzéssel. A szerző, Orlay Jenő zeneszerző, dobos által zenésztársának, Rácz Vali énekesnő, színésznőnek dedikált példány.
15345.

Rufpreis:
5 000 HUF
Mihályfalvi I.: Egy csendőr naplója. Bp., 1903, Lipinszky és Társa (Csendőrségi könyvtár). Kicsit kopott vászonkötésben, fordítva kötve, egyébként jó állapotban.
15346.

Rufpreis:
5 000 HUF
9
15347.

Rufpreis:
3 000 HUF
15348.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF