Tétel

Rufpreis:

20 000 HUF

Beschreibung:

Wiener Bilderbibel / Bécsi Képes Biblia vagy képes Biblia, Bécsből a XIX. század elejéről. 79+90 rézmetszetes tábla több művész által készített metszettel. Az Ószövetség címlapja hiányzik. Ószövetség elejéről a címoldal és az első 11 kép és a 21-es kép hiányzik. Összesen 79 tábla. Az Újszövetség címlapján: Novum Jesu Christi Redemtoris nostri testamentum XC aeri incisis imaginibus repraesentatum / Das neue Testament Jesu des Gesalbten unsers Erlösers in 90 Kupferbildern vorgestellet. 90 t. A lapszéleken az aranyozás kopottas. A könyvben és pár lapon restauráció nyomai. A A metszetek készítői közül többen, Bécshez, és a bécsi Képzőművészeti Akadémiához kötődnek. (pl.: Jakob Adam, Joseph Gertner, Joseph Belling, Carl Schütz, Joseph Stöber). Kopottas korabeli félbőr kötésben. / Wiener Bilderbibel/Vienna Picture Bible from the beginnig of the 19th century. Leather-binding book. 79+90 t. copper engravings. The engraving makers lived in Vienna or studied and worked in the Academy of Fine Arts Vienna. (for example : Jakob Adam, Joseph Gertner, Joseph Belling, Carl Schütz, Joseph Stöber) The cover is damaged. Some pages and the book restored. The Old-Testament front page, first 11 pictures and 21. picture are lost. The New-Testament cover's description: Novum Jesu Christi Redemtoris nostri testamentum XC aeri incisis imaginibus repraesentatum / Das neue Testament Jesu des Gesalbten unsers Erlösers in 90 Kupferbildern vorgestellet. In weary leather binding

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : vörös_iván