Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 14

12297.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
12298.

Rufpreis:
3 000 HUF
Görgei Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években I-II. Ford. Görgey István.  Bp, 1911, Franklin. XVI, 294 l.; VII, 423 l. 1 térk. A két kötet egybekötve. Korabeli, jó állapotú félvászon-kötésben.
12299.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Péterffy (Károly), Carolus: Sacra Concilia Ecclesiae romano-catholicae in Regno Hungariae celebrata Ab Anno Christi MXVI. usque ad Annum MDXLVI. Accedunt Regum Hungariae, et sedis apostolicae legatorum constitutiones ecclesiasticae Illustravit - - Pars I. Posonii, 1741. Typis Haeredum Royerianorum.  Korabeli bordázott egészbőr kötésben / In boarded full leather binding 23x34 cm
12300.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Böngérfi János (1859-1950): Hún és magyar hősmondakör I-II. Budapest, 1929, szerzői kiadás, 64+96 p. Kiadói papírborító. Felvágatlan példány. A szerző által dedikált példány Dr. Frank Antal (1884-1973) az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának, 1931-es keltezéssel.
12301.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
12302.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Dr. Lévai Lajos: Székelyföldi Képek. II. kiadás. Kolozsvár,1940, Minerva Irodalmi és Nyomdai Intézet R.T, 123 p. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált példány, Dr. P. Frank Antalnak (1884-1973) az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának, 1941 augusztus 29. keltezéssel.
12303.

Rufpreis:
8 000 HUF
Ferenczi Imre: A munkáslakás-kérdés. Különös tekintettel Budapestre. Bp., 1906, Kilián Frigyes utóda. 176 p. Korabeli félvászon-kötésben, jó állapotban.
12304.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Gőcze Rezső: Szombathely francia megszállása 1809-ben. Szombathely, 1944., Martineum. Papírkötésben, jó állapotban.
12305.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Balassa Imre: A magyar királytragédia. IV. Károly. Budapest,1925, Világirodalom. Kiadói egészvászon kötésben, 256p. + 3 t. A gerince kopott. A kötése meglazult, sérült.
12306.

Rufpreis:
3 000 HUF
vitéz técsői Móricz Kálmán: Évszázados külpolitika. Bp., 1937, Gergely R. 275 p. Korabeli félvászon-kötésben.
12307.

Rufpreis:
3 000 HUF
Illustrierte Geschichte des Krieges 1870/71. Stuttgart-Berlin-Leipzig, é.n., Union Deutsche Verlagsgesellschaft, 596 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.  A német egységhez vezető 1870/71-es háborúkról szóló könyv. Számos fekete-fehér és színes képpel, köztük több egy és két egészoldalas képpel, és térképekkel gazdagon illusztrált. Német nyelven.  A könyv borítója kopott, szakadt, sérült. Több lap szakadozott és kijár a könyvből. / Book about the wars of 1870/71 which they went to the uncification of Germany, in german language. It illustrated richly with a lot of black and white and colourful pictures, and one and two full pages pictures, and maps. Cloth-binding, with gilded cover.  The cover is damaged. Some pages splited, and they are coming out from the book.
12308.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF