Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 27

Ausztrália 1887. Adelaide Jubileumi Nemzetközi Kiállítás kétoldalas Br érem. Szign.: Ernst August Altmann (75,5mm) T:2 kis ü. és ph. Australia 1887. Adelaide Jubilee International Exhibition two-sided Br medallion ADELAIDE JUBILEE INTERNATIONAL EXHIBITION - MDCCCLXXXVII - E.A. ALTMANN MELBOURNE Sign.: Ernst August Altmann (75,5mm) C:XF small ding and edge error
30297.

Ausztrália 1887. "Adelaide Jubileumi Nemzetközi Kiállítás" kétoldalas Br érem. Szign.: Ernst August Altmann (75,5mm) T:2 kis ü. és ph. Australia 1887. "Adelaide Jubilee International Exhibition" two-sided Br medallion "ADELAIDE JUBILEE INTERNATIONAL EXHIBITION - MDCCCLXXXVII - E.A. ALTMANN MELBOURNE" Sign.: Ernst August Altmann (75,5mm) C:XF small ding and edge error

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Habsburg Birodalom / Prága 1792. II. Ferenc prágai koronázása Ag zseton (4.36g/25mm) T:2,2- ph., patina, felületi karc Habsburg Monarchy / Prague 1792. Coronation of Franz II in Prague Ag jeton LEGE ET FIDE / IMP CAES FRANCISCVS II P F AVG HVNGAR BOHEM REX ARCHID AVST CORONATVS PRAGAE IX AVG MDCCXCII (4.36g/25mm) C:XF,VF edge error, patina, slightly scratched
30298.

Habsburg Birodalom / Prága 1792. "II. Ferenc prágai koronázása" Ag zseton (4.36g/25mm) T:2,2- ph., patina, felületi karc Habsburg Monarchy / Prague 1792. "Coronation of Franz II in Prague" Ag jeton "LEGE ET FIDE / IMP CAES FRANCISCVS II P F AVG HVNGAR BOHEM REX ARCHID AVST CORONATVS PRAGAE IX AVG MDCCXCII" (4.36g/25mm) C:XF,VF edge error, patina, slightly scratched

Rufpreis:
8 000 HUF
Ausztria 1864. A porosz-osztrák-dán háborúban elesettek emlékére kétoldalas Br érem füllel. Szign.: Johann Baptist Roth (70mm) T:2 Austrian Empire 1864. Commemorating the fallen soldiers in Schleswig War two-sided Br medallion with ear FÜR RECHT KAISER UND DEUTSCHES VATERLAND - IM FELDZUGE 1864 - I ROTH INV ET FEC / ZUM ANDENKEN AN DIE IM SIEGREICHEN KAMPFE HELDENMÜTHIG GEFALLENEN ÖSTERR: KRIEGER Sign.: Johann Baptist Roth (70mm) C:XF Hauser 1133; Wurzbach 6925.
30299.

Ausztria 1864. "A porosz-osztrák-dán háborúban elesettek emlékére" kétoldalas Br érem füllel. Szign.: Johann Baptist Roth (70mm) T:2 Austrian Empire 1864. "Commemorating the fallen soldiers in Schleswig War" two-sided Br medallion with ear "FÜR RECHT KAISER UND DEUTSCHES VATERLAND - IM FELDZUGE 1864 - I ROTH INV ET FEC / ZUM ANDENKEN AN DIE IM SIEGREICHEN KAMPFE HELDENMÜTHIG GEFALLENEN ÖSTERR: KRIEGER" Sign.: Johann Baptist Roth (70mm) C:XF Hauser 1133; Wurzbach 6925.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Ausztria 1882. A J. Schreiber & Neffen Üveggyár 25 éves jubileumára ón emlékérem (54mm) T:2- ph. Austria 1882. 25th Jubilee of Glassworks J. Schreiber & Neffen Sn commemorative medallion. VON DEN BEAMTEN UND ARBEITERN DER FIRMA J. SCHREIBER & NEFFEN GEWIDMET / ZUR ERINNERUNG AN DAS FÜNF UND ZWANZIG JäHRIGE FABRIKS JUBILäUM - 27 MAI 1882. Sign.: Anton Scharff (54mm) C:VF edge error
30300.

Ausztria 1882. "A J. Schreiber & Neffen Üveggyár 25 éves jubileumára" ón emlékérem (54mm) T:2- ph. Austria 1882. "25th Jubilee of Glassworks J. Schreiber & Neffen" Sn commemorative medallion. "VON DEN BEAMTEN UND ARBEITERN DER FIRMA J. SCHREIBER & NEFFEN GEWIDMET / ZUR ERINNERUNG AN DAS FÜNF UND ZWANZIG JäHRIGE FABRIKS JUBILäUM - 27 MAI 1882". Sign.: Anton Scharff (54mm) C:VF edge error

Rufpreis:
4 000 HUF
Ausztria 1897. A Krajcár Társaság a Bécsi Iparosok Támogatására 50 éves jubieluma jelzett Ag emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger (21,92g/0.900/36mm) T:1-,2 Austria 1897. 50th Anniversary of the Kreuzer Association to Support the Viennese Tradesmen Ag commemorative medallion with hallmark. EIN KREUZER 1816 A - KREUZER VEREIN ZUR UNTERSTÜTZUNG VON WIENER GEWERBSLEUTEN / ZUR ERINNERUNG AN DAS 50 JAEHRIGE JUBILAEUM 1847-1897. Sign.: Rudolf Neuberger (21,92g/0.900/36mm) C:AU,XF
30301.

Ausztria 1897. "A Krajcár Társaság a Bécsi Iparosok Támogatására 50 éves jubieluma" jelzett Ag emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger (21,92g/0.900/36mm) T:1-,2 Austria 1897. "50th Anniversary of the Kreuzer Association to Support the Viennese Tradesmen" Ag commemorative medallion with hallmark. "EIN KREUZER 1816 A - KREUZER VEREIN ZUR UNTERSTÜTZUNG VON WIENER GEWERBSLEUTEN / ZUR ERINNERUNG AN DAS 50 JAEHRIGE JUBILAEUM 1847-1897". Sign.: Rudolf Neuberger (21,92g/0.900/36mm) C:AU,XF

Rufpreis:
13 000 HUF
35,14
38,24
Ausztria 1900. Ferenc József egyoldalas Br plakett. Szign.: Rudolf Marschall (94x65mm) T:2  Austria 1900. Franz Joseph one-sided Br plaque. Sign.: Rudolf Marschall (94x65mm) C:XF
30302.

Ausztria 1900. "Ferenc József" egyoldalas Br plakett. Szign.: Rudolf Marschall (94x65mm) T:2 Austria 1900. "Franz Joseph" one-sided Br plaque. Sign.: Rudolf Marschall (94x65mm) C:XF

Rufpreis:
3 000 HUF
18
Ausztria 1913. Ferenc Ferdinánd / Adria-Kiállítás Bécs kétoldalas Br érem. Szign.: Rudolf Marschall (70mm) T:2 fo. Austria 1913. ERZHERZOG FRANZ FERDINAND / ÖSTERR ADRIA AVSSTELLVNG WIEN 1913 two-sided Br medallion. Sign.: Rudolf Marschall (70mm) C:XF spotted
30303.

Ausztria 1913. "Ferenc Ferdinánd / Adria-Kiállítás Bécs" kétoldalas Br érem. Szign.: Rudolf Marschall (70mm) T:2 fo. Austria 1913. "ERZHERZOG FRANZ FERDINAND / ÖSTERR ADRIA AVSSTELLVNG WIEN 1913" two-sided Br medallion. Sign.: Rudolf Marschall (70mm) C:XF spotted

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Franciaország / Párizs 1804. VII. Pius párizsi látogatására Sn pápai emlékérem. Szign.: Loque (7.37g,26,5x22mm) T:2- R! France / Paris 1804. Visit of Pope Pius VII in Paris Sn papal medal. Sign.: Loque (7.37g,26,5x22mm) C:VF Rare!
30304.

Franciaország / Párizs 1804. "VII. Pius párizsi látogatására" Sn pápai emlékérem. Szign.: Loque (7.37g,26,5x22mm) T:2- R! France / Paris 1804. "Visit of Pope Pius VII in Paris" Sn papal medal. Sign.: Loque (7.37g,26,5x22mm) C:VF Rare!

Rufpreis:
6 000 HUF
Franciaország 1844. Liszt Ferenc koncert 1844 Párizs Br emlékérem. Szign.: A. Bovy (14,07g/30,5mm) T:2 France 1844. Franz Liszt / 1844 Paris - The Italian Theatre Concert Br medallion. Sign: A. Bovy (14,07g/30,5mm) C:XF Niggl 1108.
30305.

Franciaország 1844. "Liszt Ferenc koncert 1844 Párizs" Br emlékérem. Szign.: A. Bovy (14,07g/30,5mm) T:2 France 1844. "Franz Liszt / 1844 Paris - The Italian Theatre Concert" Br medallion. Sign: A. Bovy (14,07g/30,5mm) C:XF Niggl 1108.

Rufpreis:
5 000 HUF
Franciaország 1900. A Párizsi Verde emlékérme az új évszázadra Br emlékérem sérült gyűjtői tokban. Szign.: Daniel Dupuis (59,84g/50mm) T:2 apró ph. France 1900. Medal of the Paris Mint for the New Century Br medal in damaged collectors case. MONNAIE DE PARIS / 1900. Sign.: Daniel Dupuis (59,84g/50mm) C:XF small edge errors
30306.

Franciaország 1900. "A Párizsi Verde emlékérme az új évszázadra" Br emlékérem sérült gyűjtői tokban. Szign.: Daniel Dupuis (59,84g/50mm) T:2 apró ph. France 1900. "Medal of the Paris Mint for the New Century" Br medal in damaged collector's case. "MONNAIE DE PARIS / 1900". Sign.: Daniel Dupuis (59,84g/50mm) C:XF small edge errors

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Kína 2002. Diplomáciai Ajándékok Rendkívüli Részei (Vezetők és Elnökök) - Nemzetközi Barátság Múzeum 56xklf db-os jelzetlen fém emlékérem gyűjtemény impozáns műbőr albumba rendezve, ismertető füzettel (kínai nyelven) számzáras műbőr aktatáskában T:PP China 2002. Exquisite Part of Heads Diplomatic Gifts - (Leaders and Presidents) - International Friendship Museum 56xdiff pcs of unmarked metal commemorative coins in imposing imitation leather album, with information booklet (in Chinese), all in imitation leather briefcase with combination lock C:PP
30307.

Kína 2002. "Diplomáciai Ajándékok Rendkívüli Részei (Vezetők és Elnökök) - Nemzetközi Barátság Múzeum" 56xklf db-os jelzetlen fém emlékérem gyűjtemény impozáns műbőr albumba rendezve, ismertető füzettel (kínai nyelven) számzáras műbőr aktatáskában T:PP China 2002. "Exquisite Part of Heads Diplomatic Gifts - (Leaders and Presidents) - International Friendship Museum" 56xdiff pcs of unmarked metal commemorative coins in imposing imitation leather album, with information booklet (in Chinese), all in imitation leather briefcase with combination lock C:PP

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Mexikó 1866. I. Miksa koronázására Ag emlékérem. Szign.: Navalon D., Ocampo G. (11,19g/32,5-33mm) T:2- ph., brossnyom, peremen kis lemezhajások Mexico 1855. Proclamation Medal of Maximilian I Ag commemorative medallion. MAXIMILIANO Y CARLOTA EMPREADORES 1866 / NON FECIT TALITER OMNI NATIONI. Sign.: Navalo D, Ocampo G. (11,19g/32,5-33mm) C:VF edge error, brooch mark, on the edge slight bends
30308.

Mexikó 1866. "I. Miksa koronázására" Ag emlékérem. Szign.: Navalon D., Ocampo G. (11,19g/32,5-33mm) T:2- ph., brossnyom, peremen kis lemezhajások Mexico 1855. "Proclamation Medal of Maximilian I" Ag commemorative medallion. "MAXIMILIANO Y CARLOTA EMPREADORES 1866 / NON FECIT TALITER OMNI NATIONI". Sign.: Navalo D, Ocampo G. (11,19g/32,5-33mm) C:VF edge error, brooch mark, on the edge slight bends

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF