Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 29

Mészáros Ignácz, bodó-baári és nagy-lútséi: Buda várának viszsza-vételekor a’ keresztények fogságába esett egy Kartigam névü török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekböl Magyar nyelvbe foglalta --. Posonyban, 1772, Landerer Mihály betüivel. Korabeli, bordázott egészbőr kötésben. A címkép hiányzik, a kötésen kisebb kopások, a címlap sérült
11373.

Mészáros Ignácz, bodó-baári és nagy-lútséi: Buda várának viszsza-vételekor a’ keresztények fogságába esett egy Kartigam névü török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekböl Magyar nyelvbe foglalta --. Posonyban, 1772, Landerer Mihály' betüivel. Korabeli, bordázott egészbőr kötésben. A címkép hiányzik, a kötésen kisebb kopások, a címlap sérült

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
(Pálóczi) Horváth Ádám: Hunniás, vagy magyar Hunyadi, az az Ama’ híres Magyar Vezér Hunyadi János’ életének egygy része, mellyet a’ Virgílius’ Éneisse’ formájába öntve, négy sorú Magyar Strófákkal le-írt -- Győrben, 1787. Streibig Jó’sef ny. 14+237p. (utolsó lap hiányzik). Kopottas, korabeli félbőr-kötésben. Ritka!
11374.

(Pálóczi) Horváth Ádám: Hunniás, vagy magyar Hunyadi, az az Ama’ híres Magyar Vezér Hunyadi János’ életének egygy része, mellyet a’ Virgílius’ Éneisse’ formájába öntve, négy sorú Magyar Strófákkal le-írt --
Győrben, 1787. Streibig Jó’sef ny. 14+237p. (utolsó lap hiányzik). Kopottas, korabeli félbőr-kötésben. Ritka!

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
William Shakespeare színművei. i.-IV. kötet. Komplett. Fordítják többen. Szász Károly, Petőfi Sándor, Arany János, Vörösmarty Mihály, Greguss Ágost, Fejes István, Rákosi Jenő, Lőrinczi Zsigmond, Lévay József, Ács Zsigmond, Győry Vilmos, Arany László, Szigligeti Bp., 1894 Ráth Mór, Prochaska Károly ny. szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Festett, aranyozott, díszes kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel, csodálatosan szép, hibátlan díszmű Aufrecht és Goldschmied műhelyéből.
11375.

William Shakespeare színművei. i.-IV. kötet. Komplett. Fordítják többen. Szász Károly, Petőfi Sándor, Arany János, Vörösmarty Mihály, Greguss Ágost, Fejes István, Rákosi Jenő, Lőrinczi Zsigmond, Lévay József, Ács Zsigmond, Győry Vilmos, Arany László, Szigligeti
Bp., 1894 Ráth Mór, Prochaska Károly ny. szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Festett, aranyozott, díszes kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel, csodálatosan szép, hibátlan díszmű Aufrecht és Goldschmied műhelyéből.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
10
11376.

Kötés nélkül, krúdában maradt példány. 120p. / Piece without binding in cruda.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
Hamvas Béla: Természettudományos mitológia. Különlenyomat a Debreceni Szemléből. Debrecen, 1934, 10p. Tűzve. Könyves Tóth Kálmánnak dedikált példány
11377.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Emlékkönyv Móra Ferenc 30 éves irói jubileumára. Bp., 1932, Móra Ferenc Emlékkönyv Szerkesztősége. Fűzve, kiadói borítékban. Dedikált példány
11378.

Rufpreis:
8 000 HUF
Hermann Hesse: Das Glasperlenspiel I-II. Zürich, 1943, Fretz & Wasmuth. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, védőborítóval, kartontokban, megkímélt állapotban. Első kiadás (a kartontok sérült) / Gold plated linen binding, dust jacket, cardboard box, in good condition. First edition (fault on box)
11379.

Hermann Hesse: Das Glasperlenspiel I-II. Zürich, 1943, Fretz & Wasmuth. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, védőborítóval, kartontokban, megkímélt állapotban. Első kiadás (a kartontok sérült) /
Gold plated linen binding, dust jacket, cardboard box, in good condition. First edition (fault on box)

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Edgar A[llan]. Poe: La Chute de la maison Usher Traduction de Ch[arles]. Baudelaire. Gravures de [Alexandre] Alexeieff. Paris, (1929), Orion. Az Usher-ház bukásának francia nyelvű, sorszámozott, 108. számú, bibliofil kiadása Alexander Alekszejev (1901-1982) tíz akvatinta alkotásával, eredeti tusrajzzal illusztrált egészbőr kötésben (a hátsó kötéstábla sérült, a bőrön itt-ott kisebb kopások, a kötésillusztráción vízfolt, a szennylapokon tintafoltok láthatók) / No. 108 bibliophile edition with 10 aquatints and an original ink illustration on front panel, half-leather binding (fault on back panel, water patch on front panel illustration, ink stains on endpapers and fly leaves)
11380.

Edgar A[llan]. Poe: La Chute de la maison Usher Traduction de Ch[arles]. Baudelaire. Gravures de [Alexandre] Alexeieff. Paris, (1929), Orion. Az Usher-ház bukásának francia nyelvű, sorszámozott, 108. számú, bibliofil kiadása Alexander Alekszejev (1901-1982) tíz akvatinta alkotásával, eredeti tusrajzzal illusztrált egészbőr kötésben (a hátsó kötéstábla sérült, a bőrön itt-ott kisebb kopások, a kötésillusztráción vízfolt, a szennylapokon tintafoltok láthatók) /
No. 108 bibliophile edition with 10 aquatints and an original ink illustration on front panel, half-leather binding (fault on back panel, water patch on front panel illustration, ink stains on endpapers and fly leaves)

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Verne Gyula [Jules]: A rejtelmes sziget. Átdolgozta Szász Károly. Képekkel. Harmadik kiadás. Bp., 1895, Franklin-Társulat. Lapszámozáson belül számtalan egészoldalas képpel illusztrált, a címképen a szerző portréja, a címlapon vignetta. Kiadói, festett, aranyozott, kék, egészvászon sorozatkötésben. A kötéstáblán lévő kisebb kopásokat, és egy-két szövegbeli foltot leszámítva, szép, megkímélt állapotú
11381.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Verne Gyula [Jules]: A hóditó Robur. Regény. Forditotta Huszár Imre. Második egyedül jogositott kiadás. 44 képpel. Bp., 1898, Franklin-Társulat. Lapszámozáson belül számtalan egészoldalas képpel illusztrált, a címlapon vignetta. Kiadói, festett, aranyozott, piros, egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapszélekkel. A kötésen lévő kisebb kopásokat leszámítva szép, megkímélt állapotú példány
11382.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Verne Gyula [Jules]: Servadac Hector kalandos utazása a Naprendszeren át. Átdolgozta Szász Károly. Második egyedül jogositott képes kiadás. Bp., 1896, Franklin-Társulat. Lapszámozáson belül számtalan egészoldalas képpel illusztrált, a címlapon vignetta. Kiadói, festett, aranyozott, szürke egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapszélekkel. A kötéstáblán lévő kisebb kopásokat, és egy-két foltot leszámítva, szép, megkímélt állapotú
11383.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Leni Riefenstahl: Schönheit im Olimpischen kampf. Mit Zahlreichen Aufnahmen von den Olimpischen Spielen 1936. Berlin, 1937. Deutscher Verlag. 280+(4) p. Szinte teljes egészében Riefenstahl fekete-fehér fotói. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben (gerién kisebb hibákkal) / Gold plated linen binding, illustrated (with minor faults)
11384.

Leni Riefenstahl: Schönheit im Olimpischen kampf. Mit Zahlreichen Aufnahmen von den Olimpischen Spielen 1936. Berlin, 1937. Deutscher Verlag. 280+(4) p. Szinte teljes egészében Riefenstahl fekete-fehér fotói. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben (gerién kisebb hibákkal) /
Gold plated linen binding, illustrated (with minor faults)

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF