Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 13

11332.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Kővári László: Erdély történelme. I-VI. kötet (3. kötetben). Kolozsvár-Pest, 1859-1866. Ráth Mór - Stein János. 174p. + 158p. + 198p. + 271p. + 240p. + 240 p. XX. század elején készült, aranyozott gerincű félvászon kötésben
11333.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
Szilágyi Sándor Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. kötet. Pest, 1866, Heckenast. 1 t. (Báthori István acélmetszetű képe), 462p + 1 t. (Bethlen Gábor acélmetszetű képe), 511p. Korabeli, aranyozott gerincű, egységes félvászon kötésben.
11334.

Szilágyi Sándor Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. kötet.
Pest, 1866, Heckenast. 1 t. (Báthori István acélmetszetű képe), 462p + 1 t. (Bethlen Gábor acélmetszetű képe), 511p. Korabeli, aranyozott gerincű, egységes félvászon kötésben.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Erdélyért sorozat I.-V. kötet. Teljes! Kóréh Endre: A székely hadosztály és a dandár története. 1918-1919. I.-II. köt. Bp. 1929, Makkay. 241p. + 230p.; Gáspár Ármin: Hóhérok és mártírok. I.-II. köt. Bp. 1929, Makkay. 222p. + 220p.; Vida Péter: Az oláhok. Történetpolitikai tanulmány. Bp. 1929, Makkay. 152p. Egységes, szép, kiadói félbőr-kötésben. Összesen 4 db. 195 mm.
11335.

Erdélyért sorozat I.-V. kötet. Teljes!
Kóréh Endre: A székely hadosztály és a dandár története. 1918-1919. I.-II. köt. Bp. 1929, Makkay. 241p. + 230p.;
Gáspár Ármin: Hóhérok és mártírok. I.-II. köt. Bp. 1929, Makkay. 222p. + 220p.;
Vida Péter: Az oláhok. Történetpolitikai tanulmány. Bp. 1929, Makkay. 152p. Egységes, szép, kiadói félbőr-kötésben.
Összesen 4 db. 195 mm.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Eugen Csuday: Die Geschichte der Ungarn. 1-2. kötet. H.n. 1900. k.n. Félvászon kötésben, mellékletekkel, jó állapotban.
11336.

Rufpreis:
8 000 HUF
Pecz Vilmos: Ókori lexikon I-II. Szerk. --. Bp., 1902-1904, Franklin-Társulat. Rendkívül gazdagon illusztrált, 900 szövegközti képpel, ábrákkal, táblázatokkal. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordázott félbőr kötésben, színes élmetszéssel (a szennylapon, a címlapon, ill. az 1. oldalon mindkét kötetben tintafolt, valamint tulajdonosi pecsét látható, a szövegben itt-ott ceruzás jelzések, a kötéstáblákon karcolások)
11337.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Josepho (József) Péczely: Summarium historiae recentioris Europaeae, a detectione Americae ad revolutionem Gallicam: per temporum intervalla divestum. Tom. I. Periodus Prima et Secunda a fine Sec. XV. ad finem Sec. XVII. Debrecini, 1827, excudit Franciscus Tóth Typogr. Korabeli félvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés sérült
11338.

Rufpreis:
8 000 HUF
Johann Paul Reinhard: Einleitung zu den allgemeinen Geschichten der Teutschen. Zweyte, vermehrte und verbesserte Auflage. Erlangen, 1759, Gotthard Poetschen. Korabeli papírkötésben, a címlapon vignettával, harminc, kihajtható leszármazási táblával / In contemporary paper binding, with vignette on title page and 30 genealogical tables
11339.

Johann Paul Reinhard: Einleitung zu den allgemeinen Geschichten der Teutschen. Zweyte, vermehrte und verbesserte Auflage. Erlangen, 1759, Gotthard Poetschen. Korabeli papírkötésben, a címlapon vignettával, harminc, kihajtható leszármazási táblával /
In contemporary paper binding, with vignette on title page and 30 genealogical tables

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
D(aniel) E(rnst) Wagner: Geschichte des russischen Reiches von den ältesten bis auf die neuesten Zeiten. Neu bearbeitet und bis zum Tilsiter Frieden fortgesetzt. Bde. III-VI. Wien, 1810, Ph. Bauer. Korabeli félvászon kötésben, színezett lapszélekkel, két címképmetszettel, a kötésen kisebb kopások, egyébként jó állapotú / Half linen binding, two frontispieces, good condition
11340.

D(aniel) E(rnst) Wagner: Geschichte des russischen Reiches von den ältesten bis auf die neuesten Zeiten. Neu bearbeitet und bis zum Tilsiter Frieden fortgesetzt. Bde. III-VI. Wien, 1810, Ph. Bauer. Korabeli félvászon kötésben, színezett lapszélekkel, két címképmetszettel, a kötésen kisebb kopások, egyébként jó állapotú /
Half linen binding, two frontispieces, good condition

Rufpreis:
8 000 HUF
Anton Reichsritter von Geusau: Gesichte der Römischen Kaiser mit ihren Bildnissen I. Bécs, 1804, Quirin Mark. Harminc metszettel, korabeli papírkötésben. / Illustrated with 30 engravings, in paper binding
11341.

Anton Reichsritter von Geusau: Gesichte der Römischen Kaiser mit ihren Bildnissen I. Bécs, 1804, Quirin Mark. Harminc metszettel, korabeli papírkötésben. /
Illustrated with 30 engravings, in paper binding

Rufpreis:
4 000 HUF
11342.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Budai Ferencz: -- polgári lexicona I-III. egybekötve Előszó: Réső Ensel Sándor. Pest, 1866. Khór és Wein. 398p. 481p. 456p. II. kiadás. Korabeli, gerincén aranyozott, félbőr kötésben, körben márványozott lapszéllel. Különösen gazdag életrajzi lexikon, több száz nevezetes magyar polgár, nagy idők, nagy emberek, régi erkölcsök, bajnoki tettek rajza.
11343.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF