Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 215

Hazai utazók Erdélyben. Csokonai, Kisfaludy S., Teleki Domokos, Kazinczy, [...] Jókai, Orbán Balázs, Eötvös József és mások erdélyi utirajzai. Molter Károly előszavával. Összeáll.: Szeremlei László. Kolozsvár, [1942], Lepage Lajos (Fraternitas-ny.), 201+(5) p. Átkötött papírkötésben, kissé sérült, foltos gerinccel, kis lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19074.

Rufpreis:
1 200 HUF
A középkori Bosznia síremlékei. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Néray Katalin. Bp., 1972, Interpress. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
19075.

Rufpreis:
1 600 HUF
H. Szabó Lajos: Negyvennyolcas emlékművek, honvédsírok Pápán és környékén. Jókai Füzetek 1994. 11. Pápa, 1994, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés, az első lap részben elvált a fűzéstől. Megjelent 300 példányban.
19076.

Rufpreis:
1 600 HUF
Nagy Lajos: Budapest kávéház. Bp., é.n., Nyugat, kiadói egészvászon kötés, borítón kopással.
19077.

Rufpreis:
1 600 HUF
19078.

Rufpreis:
1 600 HUF
Szalontai Barnabás: Nyírbátor története, Bátorliget élővilága. Szerk.: - -. Báthori István Múzeum füzetei. Nyírbátor, 1952, Báthori István Múzeum, (Bp., MNM-Történeti Múzeum Rotaprint-ny.), 65+1 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19079.

Rufpreis:
1 800 HUF
19080.

Rufpreis:
1 000 HUF
Magyar László afrikai utazásai. A szöveget vál. és szerk.: Véber Károly. Régi magyar utazók. Bp., 1985, Panoráma. Kiadói kartonált papírkötés.
19081.

Rufpreis:
1 600 HUF
Woerl, Leo: Führer durch Venedig und Umgebung. Woerls Reisehandbücher. Leipzig, é.n. (cca 1900), Woerls Reisebücher-Verlag. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, egy kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, egy hiányzó térképpel
19082.

Woerl, Leo: Führer durch Venedig und Umgebung. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, é.n. (cca 1900), Woerl's Reisebücher-Verlag. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel, egy kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, egy hiányzó térképpel

Rufpreis:
1 600 HUF
Charles Fitzroy: Reneszánsz Firenze napi öt forintból. Ford.: Jutai Péter. Bp., 2011, Scolar. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19083.

Rufpreis:
1 600 HUF
Debreczeni László: Az 1953. évi kolozsvári műemlék-összeírás építéstörténeti eredményei. Debreczeni László (1903-1986) művészettörténész, műkritikus által Kernács Gabriella (1943-2021) művészettörténész részéáre DEDIKÁLT! (Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Separatum. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1.) Kolozsvár, 1957, Tudományos Könyvkiadó. 219-248 p. Kiadói papírkötés, néhány jelöléssel és lapszéli jegyzettel
19084.

Rufpreis:
1 800 HUF
17
Gilbert Gile Nicaud: Pelletier Doisy repülőútja Páristól Tokióig. Hat Világrész XXIII. Bp.,1927, Világirodalom, 184 p. + 2 t. Szövegközti fekete-fehér térképekkel, egy kétoldalas fekete-fehér térképpel, és két egészoldalas fekete-fehér képtáblával illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
19085.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF