Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 145

[Koller József (1703-1766)]: Cerographia Hungariae, seu Notitia de insignibus, et sigillis regni Mariano-apostolici, compendiô data, atque honori dominorum dominorum AA. LL. & Philosophie doctorum, cum in alma Archi-episcopali Universitate Societatis Jesu Tyrnaviensi promotore R. P. Joanne Szegedi, ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1734, Typis Academ. per Leopold Berger, 6+196 p.+6 (rézmetszetű tábla, közte 4 kihajtható, az egyik kihajtható tábla fénymásolattal pótolt, 3 kihajtható táblán restauráció, javítások nyomaival) t. Oldalszámozáson belül 4 db szövegközi rézmetszettel illusztrált. Egyetlen kiadás. Az első magyar pecséttani mű, Magyarország címerének szimbolikájával, a tartományi és vármegyei címerekkel foglalkozik. Korabeli egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, restaurált borítóval, restaurált lapokkal, az egyik kihajtható tábla fénymásolattal pótolt, 3 kihajtható táblán restauráció, javítások nyomaival, foltos lapokkal.
18239.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Századunk tanúja - Habsburg Ottó. Habsburg Ottó (1912-2011), Habsburg Regina (1925-2010), Habsburg Wallburga (1958-), Habsburg Károly (1961-) által aláírt példány, Habsburg Ottó csak a címlapon, a többiek még egy helyen egy fotónál. Szerk.: Simonéé Dr. Tigelmann Ilona. [Tatabánya], 1989, Komárom Megyei Moziüzemi Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18240.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Gonda Imre - Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Habsburg Ottó (1912-2011) és Habsburg György (1964- ) által DEDIKÁLT / aláírt példány. A belső kötéstáblán és az elülső szennylapon 4 db beragasztott fotóval Habsburg Ottó törökbálinti látogatásáról. + Kapcsolódó újságcikkekkel, meghívóval.
18241.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szilágyi Ferenc: Klio. Historiai sebkönyv. Kiadta - - Professor. III. Esztendő. Kolosvártt, 1836, [Ev. Reform. Kollégyom], 2 sztl. lev. + 444 p. Átkötött félvászon-kötésben, sérült címlappal, néhány kissé sérült lappal, ázásnyomokkal, térkép nélkül.
18242.

Szilágyi Ferenc: Klio. Historiai 'sebkönyv. Kiadta - - Professor. III. Esztendő. Kolo'svártt, 1836, [Ev. Reform. Kollégyom], 2 sztl. lev. + 444 p. Átkötött félvászon-kötésben, sérült címlappal, néhány kissé sérült lappal, ázásnyomokkal, térkép nélkül.

Rufpreis:
5 000 HUF
Ez történt Borsodban. I. Összeáll.: Szerkesztőbizottság. [Miskolc, 1957], Északmagyarország, 175 p. + 1 t. Kiadói kopott, foltos, a gerincen kis szakadással. + Külpolitikai tájékoztató. A magyar események és azok nemzetközi visszhangja. 1957. február. Miskolc, 1957., MSZMP M. Intézőbizottságának Agitációs és Propaganda Osztálya, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, aláhúzásokkal.
18243.

Ez történt Borsodban. I. Összeáll.: Szerkesztőbizottság. [Miskolc, 1957], "Északmagyarország", 175 p. + 1 t. Kiadói kopott, foltos, a gerincen kis szakadással. + Külpolitikai tájékoztató. A magyar események és azok nemzetközi visszhangja. 1957. február. Miskolc, 1957., MSZMP M. Intézőbizottságának Agitációs és Propaganda Osztálya, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, aláhúzásokkal.

Rufpreis:
5 000 HUF
18244.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
18245.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
18246.

Rufpreis:
6 000 HUF
G[eorges] de Manteyer: Austrias peace offer 1916-1917. With and introductory letter by Prince Sixte de Bourbon. London, 1921., Constable and Co., VIII+360 p. + 3 t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, két kihajtható tábla fénymásolattal pótolt.
18247.

Rufpreis:
6 000 HUF
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. I-V. kötet. I. köt.: Történelem, 544 p., II. köt.: Állami és gazdasági élet., 482 p., III. köt.: A magyar föld, 470 p., IV. köt.: Tudomány, irodalom, egyházi élet, 406 p., V. köt.: Művészet, sport, statisztika, 420 p. Bp., (1929), Franklin. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, az I. kötet elején Horthy Miklós képpel. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésekben, borítókon sérülésekkel
18248.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
18249.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szekfű Gyula: Iratok a magyar államnyelv kérdésének történetéhez. 1790-1848. Szerk. és a történeti bevezető tanulmányt írta - -. Fontes Historiae Hungaricae Aevi Recentioris. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1926., Magyar Történelmi Társulat, VIII +664 p. Átkötött félvászon-kötés.
18250.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF