Gläser

Zahl der Lose: 249

Ajka kristály nagy méretű kínáló, minimális kopottsággal, címkével jelölt, d: 25 cm, m: 15 cm
11543.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Gallé TIP dekoratív üvegváza, jelzéssel, minimális kopással, m: 33 cm
11544.

Rufpreis:
44 000 HUF
118,92
129,41
1930 Katolikus emlékpohár, kézzel festett, szép állapotban, m: 21,5 cm
11545.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Biedermeier üveg pohár, überfangos, csiszolt, pácolt, kopásokkal, m: 14,5 cm
11546.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Bidermeier pohár, pácolt, metszett, kopott, m: 12 cm
11547.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Bieder pohár, kézzel festett, több rétegű üveg, kopásnyomokkal, m: 19 cm
11548.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Murano, naphal, üveg, jelzés nélkül, hibátlan, m: 26,5 cm
11549.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, pink, sárga, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 28 cm  A Chřibská üveggyár alapítása 1414-re nyúlik vissza, és a világ egyik legrégebbi üveggyáraként tartják számon. A Chřibská csaknem hat évszázadon keresztül megszakítás nélkül működött, az üveggyár teljes nevén Sklarna Chribska volt a csehországi székhelyű, és szobrászati művészi üvegvázáiról és táljairól volt ismert. A Chribska egészen a közelmúltig termelt, és végül az 1950-es években a Borske Sklo Nemzeti Vállalat része lett.  Josef Hospodka (szül. 1923 - megh. 1989) 1938-40 között a prágai Állami Grafikai Iskolában tanult, majd 1940-45 között a prágai Díszítőművészeti Iskolában Holecek professzor vezetésével. 1945-51 között a Novy Bor-i Üvegipari Szakiskola üvegcsiszoló tanszékének vezetője, 1951-58 között a chribskai üveggyári tanonciskola igazgatója, 1958-60 között és 1964-70 között a Borské Sklo üveggyár vezető tervezője volt. Leginkább a Chribsk? számára készített számos rendkívül sikeres és termékeny, színes és íves, forró megmunkálású formatervéről ismert, amelynek 1960-64 között igazgatója volt.  Hospodka a Chribskánál leginkább az 1950-60-as évek közepétől tervezett, élénk színű, organikus formáiról ismert, amelyeket a muranói üveg ihletett. Ennél azonban lényegesen találékonyabb volt, és teljes mértékben kihasználta a chribskai üvegművesek tehetségét.
11550.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, zöld, lazac, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 27 cm
11551.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, zöld, lazac, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 28 cm
11552.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
R. Lalque France jelzéssel, üveg váza, kopásokkal, m: 10 cm
11553.

Rufpreis:
8 000 HUF
Peill német design üveg váza, jelzett, hibátlan, m: 22 cm
11554.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF