Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, belül egyébként jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. Ritka!