Tétel

Rufpreis:

130 000 HUF

Beschreibung:

Erdély országának Három Könyvekre osztatott törvényes könyve. Melly approbata, compilata constitutiokbol és novellaris articulusokbol áll. Mostan újabban, minden haza-fiaknak hasznokra ki-botsáttatott. Első könyv. Approbata constitutiok. Approbatae constitutiones regni Transylvaniae & Patrium Hungaruae eidem annexarum. Claudiopoli, 1779. Typ. collegii reform.; Második könyv. Compilata Constitutiok. Compilatae Constitutiones Regni Transilvaniae & Partium Hungariae eidem annexarum. Claudiopoli, 1779., Typ. Collegii Reform.; Harmadik könyv. Novellaris Articulusok: Articuli Diaetales Principatus Transylvaniae Anni M. DCC. XLIV. Végén: Mutató Tábla. Melly Ezen Törvény Könyvnek három Részeiben, úgymint az Approbata, Compilata Constitutiókban, és Diaetalis Articulusokban bé-foglaltatott dolgokra a', betük szokott rendi szerént utasit: ...; Hozzákötve: Statua jurim municipalium saxonum in Transylvania: Opera Matthiae Fronii revisa, locupletata & edita, denuo ad exemplar Coronense anni 1583. recusa. Claudiopoli, 1779. Typ. collegii reform.; Kolos'váratt, 1779., A' Reformátum Collegium Betüivel, 4+3 sztl.+280+2 p.;3 sztl. lev.+118 p.;1 sztl. lev.+90 p.+31 sztl. lev.+14 sztl. lev.+61+3 p. Magyar és latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a lapszéleken kézírásos bejegyzésekkel, az utolsó lap sarkán restaurálással.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras