Keramiken

Zahl der Lose: 218

Kuba. Alfredo Sosabravo (1930- ): Pávás (rájás) kínáló. Színes mázakkal festett kerámia. Jelzett. m: 9,5 cm, d: 24 cm  Alfredo Sosabravo 1930-ban született Sagua la Grandéban, Kubában. Egyszínű és élénk színű terrakottából készült művei mechanikus tárgyakat és szimbolikus anatómiai ábrázolásokat ábrázolnak. A kézműves munka teljesen kézzel készül, és minden egyes darab egyedi és megismételhetetlen. 2020-ban a 90 éves Sosabravo mesternek szentelt kiállítást rendeztek a La Havanna-i Kerámiamúzeumban a történelmi Ceramiche Giuseppe Mazzotti gyárban készült kerámiaművekből Albisolában, abban a városban, ahová a művész 1993-ban költözött. / Alfredo Sosabravo was born in 1930 in Sagua la Grande, Cuba. His works in plain and brightly colored terracotta represent mechanical objects and symbolic anatomical representations. The crafting is entirely manual and each piece is unique and unrepeatable. In 2020, an exhibition dedicated to the 90 year old master Sosabravo was held at the Museum of Ceramics in La Havana with ceramic works created at the historic Ceramiche Giuseppe Mazzotti factory in Albisola, the city where the artist moved to in 1993.
11000.

Rufpreis:
500 000 HUF
1 351,35
1 470,59
Fischer antik kínáló, jelzett: F, mázhibákkal, felső peremén apró repedéssel, 23x12x15 cm
11001.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,51
123,53
Capodimonte jellegű, monumentális fajansz kancsó, szép állapotban, m: 45 cm
11002.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
cca 18-19. sz 9 darabos korabeli majolika gyűjtemény, kopottak, közte jelzéssel, kínálók, tároló, tál, kiemelkedő összeállítás!
11003.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
11004.

Rufpreis:
17 000 HUF
45,95
50,00
Komlós jellegű kerámia lány, jelzés nélkül, kopással, m: 11,5 cm
11005.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gorka Iparművészeti Vállalat csurgatott mintás kerámia váza. Kézzel festett, jelzett, hibátlan 23 cm
11006.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 17 cm
11007.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
11008.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
11009.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Bozsik Kunszentmárton, füles váza népi dekorral, kézzel festett mázas kerámia, jelzett, mázhibákkal, lepattanással m: 16 cm
11010.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Mihály Béla kerámia váza, jelzéssel, hibátlan, m: 34,5 cm
11011.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF