Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 296

18132.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
[Darrell, William (1654-1721)]: Dorrell Josef: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Ember. Irta Anglus nyelven - -. Forditotta Olaszbul Faludi Ferentz. Első magyar kiadás. Hozzákötve: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Aszszony. Utánna pedig: Meg-szerzés a hadi és udvari hivatalrul. Első magyar kiadás. Nagy-Szombatban, 1748, Academiai bötűkkel. 8+236; 8+232 p. Korabeli aranyozott gerinc bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ex libris nyomokkal az elülső táblán.    Faludi Ferenc (1704-1779) író, költő, műfordító. A maga korában nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaival. Ezek közül első az angol származású jezsuita szerző, Dorell pedagógiai munkája volt, mely a XVIII. századi előkelő angol családok pedagógiai vezérkönyvévé vált. Faludi három könyv alakjában fordította le, illetve dolgozta át a művet: így jelent meg először az Istenes jóságra és szerencsés boldog életre oktatott Nemes Ember (1748) olasz fordítás után, majd a Nemes Asszony (1748) és a Nemes Urfi (1771). Az átültetés csak részben fordítás, részben szellemes átdolgozás. Nem szó szerint tolmácsol, hanem amit olvasott, azt újra elmondja magyarul, hozzáfűzve saját észrevételeit.
18133.

[Darrell, William (1654-1721)]: Dorrell Josef: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Ember. Irta Anglus nyelven - -. Forditotta Olaszbul Faludi Ferentz. Első magyar kiadás. Hozzákötve: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Aszszony. Utánna pedig: Meg-szerzés a' hadi és udvari hivatalrul. Első magyar kiadás. Nagy-Szombatban, 1748, Academiai bötűkkel. 8+236; 8+232 p. Korabeli aranyozott gerinc bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ex libris nyomokkal az elülső táblán. Faludi Ferenc (1704-1779) író, költő, műfordító. A maga korában nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaival. Ezek közül első az angol származású jezsuita szerző, Dorell pedagógiai munkája volt, mely a XVIII. századi előkelő angol családok pedagógiai vezérkönyvévé vált. Faludi három könyv alakjában fordította le, illetve dolgozta át a művet: így jelent meg először az Istenes jóságra és szerencsés boldog életre oktatott Nemes Ember (1748) olasz fordítás után, majd a Nemes Asszony (1748) és a Nemes Urfi (1771). Az átültetés csak részben fordítás, részben szellemes átdolgozás. Nem szó szerint tolmácsol, hanem amit olvasott, azt újra elmondja magyarul, hozzáfűzve saját észrevételeit.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
17
18134.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Papp Ignácz: Magyar Poézis, Alapúl a verselni Kivánók kedvéért szerzette --  Weszprémben, 1828. Számmer. 103+(16)p.+1 kihajt. mell. kiadói papírborítóval, néhány lap szélén sérüléssel
18135.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
18136.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
18137.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
18138.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Jókai Anna: Napok. Bp., 1972. Szépirodalmi. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT Major Ottó (1924-1999) írónak, ki sszakadással a borítón
18139.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek karaktere, helynevek eredete, stb részben magyar nyelven
18140.

Rufpreis:
8 000 HUF
Esterházy Péter: Egy nő. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író általi kettős DEDIKÁCIÓVAL (1995, 2000.) Bp.,1995., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18141.

Rufpreis:
5 000 HUF
22
18142.

Rufpreis:
4 000 HUF
Csiky Gergely szinmüvei és regényei 6 kötete:  IV. köt.: Szép leányok.; VII. köt.: Bozóti Mártha.; VIII. köt.: Cecil házassága.; IX. köt.: Nora.; XVI. A vasember.; XVII.: Elbeszélések Bp., 1880-1892., Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált kék egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a IV. kötetből az elülső szennylap kijár, a XVIII. kötetből a szennylapok, az elülső előzéklap hiányzik, az utolsó lap sérült, hiányos, az utolsó kötet hátsó borítója foltos, a két utolsó kötet számozása hibás.
18143.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF