Lyka Károly: Magyar Művészet 1800-1850. Bp., 1942.,Singer és Wolfner, 640+4 p. Az 549-628. oldalak között fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói kopott félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.