Sz. Morvay Judit: Asszonyok a nagycsaládban. Mátraaljai palócasszonyok élete a múlt század második felében. Csohány Kálmán rajzaival. Magyar Könyvtár. Bp., 1956., Magvető. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel papírlapokon.