Az Európai Irodalom Kincsesháza sorozat 2 kötete: Az olasz irodalom kincsesháza. Szerk.: Ruzicska Pál. A bevezetést írta: báró Villani Lajos. + Az angol irodalom kincsesháza. Szerk.: Halász Gábor. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon némi kopással.