Tétel

Rufpreis:

2 800 HUF
7,57 EUR, 8,24 USD

Beschreibung:

Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel. "Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is."

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ra