Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 17

Brandeis Illustrirter izr. Volkskalender für das Jahr der Welt 5645. [Brandeis illusztrált izraelita népnaptára a világ 5645. esztendejéreg.] Herausgegeben und redigirt von Jakob B. Brandeis. Vierter Jahrgang. Prag, 1884, Jakob B. Brandeis, 1 t. +132+102+2+31+9 p.+1 (kihajtható tábla) t. Benne a Tiszaeszlári perről szóló írással (Brandeis: Die hervorragendsten Organde Der Rechtspflege im Tisza-Eszlarer-Processe.), valamint hozzátartozó képtáblával, rajta a résztvevők arcképeivel, közte Eötvös Károly. Német és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, egészen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
17213.

Brandeis Illustrirter izr. Volkskalender für das Jahr der Welt 5645. [Brandeis illusztrált izraelita népnaptára a világ 5645. esztendejéreg.] Herausgegeben und redigirt von Jakob B. Brandeis. Vierter Jahrgang. Prag, 1884, Jakob B. Brandeis, 1 t. +132+102+2+31+9 p.+1 (kihajtható tábla) t. Benne a Tiszaeszlári perről szóló írással (Brandeis: Die hervorragendsten Organde Der Rechtspflege im Tisza-Eszlarer-Processe.), valamint hozzátartozó képtáblával, rajta a "résztvevők" arcképeivel, közte Eötvös Károly. Német és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, egészen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötésben,
17214.

Rufpreis:
6 000 HUF
17215.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Dr. Fisch Henrik: Keresztény egyházfők felsőházi beszédei a zsidókérdésben. (1938-ban az I. és 1939-ben a II. zsidótörvény kapcsán). Szerk. és kiadta: - - . Bp., 1947, szerzői kiadás, 63+(1) p. Kiadói papírkötés.
17216.

Rufpreis:
2 000 HUF
27
Ganz Ábrahámné Kóser szakácskönyve. Bp., 2006, Gabbiano Print Bt. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 példányban. Számozatlan példány.
17217.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Mózes öt könyve és a Haftárák 5 kötetben. szerk dr. Hertz J. H. Bp., 1984. Kiadói egészvászon kötésben
17218.

Rufpreis:
3 000 HUF
1942 Ararát, Magyar Zsidó Évkönyv, szerk.: Komlós Aladár, sorszámozott 1064. Kiadói, kissé sérült kartonált papírkötésben
17219.

Rufpreis:
1 800 HUF
Ryner Mád Ferenc: Zsidó anti-szemitizmus. Pszichológiai tanulmány. Bp., én. Periszkóp 40p. Reprint kiadás!
17220.

Rufpreis:
2 000 HUF
Konrád György: Zsidókról. Bp., 2010. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval
17221.

Rufpreis:
1 600 HUF
Mákzór. Imádságos könyv az év minden napjára. Hatodik kötet: Szukoth ünnepre. Utolsó két nap. Ford.: Schön József. Bp., 1922, Schlesinger Jos. Héber és magyar nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé sérült borítóval, kb. 20 lap kijár.
17222.

Rufpreis:
1 000 HUF
Csillag Máté: Zsidó anekdoták kincsesháza. Bp., 1925, Nova (Krakauer Lajos-ny.), 222 p. A borító Singhoffer Géza munkája. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, sérült, ragasztott.
17223.

Rufpreis:
1 200 HUF
17224.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF