Illustrirtes Handbuch für Reisende in Öesterreich. Nach eigener Anschauung und den besten Hilfsquellen bearbeitet Theobald Grieben. Grieben's Reise-Bibliothek N. 30. Berlin, 1861., Theobald Grieben, 4+283+1 p.+9 (közte kihajtható térképek is) t. Siebente umgearbeitete und vermehrte Auflage. Német nyelven. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a nagyméretű kihajtható térkép szakadt.
Benne Pest-Buda térképpel és Lánchíd illusztrációva.