Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 35

Viljo Saraja: Megváltott ország. Élmények az 1939/40-es finn-orosz háborúból. Ford.: Garam Lajos és Kallioniemi Sole. Fordítói kiadás. Eger, 1942., Egri Nyomda. 3. kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, javított gerinccel. Ritka!   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
16537.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szombati-Szabó István: A halál szérűjén. Imádságok hősi halált halt katonák koporsója mellett. DEDIKÁLT! Bp., 1916, Kókai. Papírkötés, kopottas állapotban.
16538.

Rufpreis:
4 000 HUF
Lovaglás, hajtás és málhásállatvezetés. (L. H. M.) A m. kir. honvédelmi minisztérium kiaddványa. Bp., 1937., Stádium. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, ceruzás bejelölésekkel.
16539.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
27
Bene János-Szabó Péter: Huszonnégyes honvédek a Kárpátokban. A m. kir. 24. gyaloghadosztály története 1944-1945. Nyíregyháza, 1997. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
16540.

Rufpreis:
3 000 HUF
16541.

Rufpreis:
2 400 HUF
Babucs-Maruzs: Ahol a hősök születnek. Az egri magyar királyi Dobó István 14. honvéd gyalogezred története (1922-1945). H.n., Puedlo. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16542.

Rufpreis:
2 400 HUF
16543.

Rufpreis:
2 400 HUF
Pálcikarajzok a levente-testnevelés szabadgyakorlatainak szemléltető oktatásához. Bp., 1942, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium (Athenaeum-ny.), 31 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé gyűrött, foltos borítóval
16544.

Rufpreis:
2 000 HUF
Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők 1938-1945. Beragasztott aláírással. Bp., 1986, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16545.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Szun-ce: A háború művészete; Wuzi: A hadviselés szabályai; Szema-fa: A tábornagy metódusa. (Egy kötetben). Ford.: Tokaji Zsolt, Szántai Zsolt. Bp., 2006, Cartaphilus. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
16546.

Rufpreis:
1 800 HUF
Móri János: Fáradhatatlanul. DEDIKÁLT! hn.,2005, Szerzői. Kiadói papírkötés
16547.

Rufpreis:
1 600 HUF
22
Gyóni Géza: Levelek a Kálváriáról és más költemények. (A fogságból.) 1915. Bp., 1916., Athenaeum, 72 p. Második kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés.
16548.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF