Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 318

Vámos Miklós: Utazások Erotikában. (Ki a franc az a Goethe?) Bp., 2007, Ab Ovo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17383.

Rufpreis:
2 400 HUF
Petőfi (Sándor) költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére kiadja Budapest Székesfőváros közönsége. Bp., 1923, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 1 t.+XI+626 p. Kiadói gazdagon ezüstözött egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, érdekes ajándékozási sorokkal és névbélyegzőkkel (Toldy Miklós).
17384.

Rufpreis:
3 000 HUF
Juhász Ferenc: A mindenség szerelme. / Titkok kapuja. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó. A borítón Hantai Simon festményével. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17385.

Rufpreis:
2 400 HUF
10
Aszalay József: Szellemi röppentyűk, történelmi s humoristikai szinezettel. Pest, 1859, Herz János, (4)+419+1 p. Korabeli, kissé viseltes, javított félvászon-kötésben, foltos, helyenként kissé sérült lapokkal.
17386.

Rufpreis:
3 000 HUF
Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött több ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet .II. köt.: Betáblázás - Choliambus. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, XVII+860 (kéthasábos számozás) p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne a szócikkekre vonatkozó számos újságcikk kivágással, a számos jegyzetlapból adódó deformált kötéssel.
17387.

Rufpreis:
2 000 HUF
Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött több ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet .IV. köt.: Drina - Feretrius. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv, XVI+ 736 (kéthasábos számozás) p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne a szócikkekre vonatkozó számos újságcikk kivágással, a számos jegyzetlapból adódó deformált kötéssel.
17388.

Rufpreis:
2 000 HUF
Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött több ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet. III. köt.: Cholula - Drezda. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, XVIII+764 (kéthasábos számozás) p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne a szócikkekre vonatkozó számos újságcikk kivágással, a számos jegyzetlapból adódó deformált kötéssel.
17389.

Rufpreis:
2 000 HUF
Fekete István 2 könyve: Kele. Bp., 1964, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Tüskevár. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1966, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
17390.

Rufpreis:
1 200 HUF
10 db Pilinszky Jánossal kapcsolatos könyv és kiadvány: Tüskés Tibor: Pilinszky János; Pilinszky János: Széppróza; Pilinszky János összegyűjtött versei; Kuklay Antal: A kráter peremén - Gondolatok és szemelvények Pilinszky János verseihez; stb.
17391.

Rufpreis:
5 000 HUF
Gyurgyák János: Szerkesztők és szerzők kézikönyve. Osiris Kézikönyvek. Bp.,1997,Osiris. Kiadói kartonált papírkötés. + Szerzői kézirat és korrektúra. Perfekt Pénzügyi Szakoktató és Kiadó Vállalat, 16 p.
17392.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Galgóczi Erzsébet: Magyar karrier. A szerző, Galgóczi Erzsébet (1930-1989) Kossuth-díjas író, forgatókönyvíró által Major Anna (1932-2021) dramaturg részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1986,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
17393.

Rufpreis:
2 000 HUF
Mészöly Dezső: Villon és a többiek. Gyulai Líviusz linómetszeteivel. A szerző, Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, dramaturg által DEDIKÁLT példány. Bp., 1966, Magvető. Kiadói nyl-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, volt könyvtári példány, de egyébként jó állapotban. Megjelent 3100 példányban.
17394.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF