Stieler iskolai atlasza.
Kijavította Berghaus Ármin. Magyar nyelvre fordította Gönczy Pál. Gotha, 1878. Justhus Perthes. Címlap és Figyelmeztetés" (2 dupla lap), 28 duplaméretű, színes litográf térkép. Első, magyar nyelvű kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben szép állapotban