Banner Zoltán: Erdélyi magyar művészet a XX. században. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal.