Eötvös József, B(áró): A' karthausi. I-II. kötet. Első kiadás!
Pesten, 1842, Hartleben Konrád Adolf. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, gerincén sérült, első kötetben néhánylap foltos.