A. A. Zsabrov: A repülés elmélete és technikája. A repülőgép repülésének alapjai. Ford.: Nagy Ernő.; A repülés elmélete és technikája. (Gyakorlati aerodinamika.) Második rész: A repülőgép repülése. Ford.: Nagy Ernő. Bp., 1952-1954., Magyar Repülő Szövetség. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet gerincén sérüléssel.