Szabolcsi Hedvig: Magyarországi bútorművészet a 18-19. század fordulóján. (Európai kapcsolatok és stíluskérdések.) Bp., 1972., Akadémiai Kiadó. Kárász Judit fotóival. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel.