Budapest szobrai. A bevezető tanulmányt írta Lyka Károly. Szerk.: Gádor Endre. Bp., 1955, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Számos egészoldalas fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói kopott félvászon-kötés, a felső sarkain ütődésnyommal.