Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Az 1935-ben kiadott Kner kiadvány reprint kiadása. A Kner nyomda száz éves fennállásának emlékére. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.