[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.