Baktay Ervin: India művészete. A történelem és a művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel. Megjelent 4145 példányban. A szerző által DEDIKÁLT példány.