Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 38

17190.

Rufpreis:
1 000 HUF
17191.

Rufpreis:
800 HUF
17192.

Rufpreis:
600 HUF
1,62
1,76
Nagy László István: Közgazdasági és társadalmi ismeretek. Ideiglenes tankönyv a gimnázium, leánygimnázium, líceum, leánylíceum, tanító és tanítónőképző intézet, kereskedelmi középiskola és kereskedelmi leányközépiskola számára. Bp., 1945., Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadt, részben hiányos gerinccel.
17193.

Rufpreis:
1 200 HUF
Suhajda Ágnes: A föld és a világ keletkezése a Kalevalában meg a vogul énekekben, mondákban. Eötvös Loránd Tudományegyetem Nyelvtudományi Dolgozatok 3. Bp., 1971., ELTE. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban.
17194.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vasas Samu, Salamon Anikó: Kalotaszegi ünnepek. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17195.

Rufpreis:
1 400 HUF
2 db csángó néprajzi könyv: Dr. Kós Károly, Szentimrei Judit, Dr. Nagy Jenő: Moldvai csángó népművészet. Bukarest, 1981, Kriterion. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, kopott kiadói papír védőborítóban. + Tánczos Vilmos: Madárnyelven. A moldvai csángók nyelvéről. Kolozsvár, 2011, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói papírkötés.
17196.

Rufpreis:
1 400 HUF
C. Northcote Parkinson: Parkinson törvénye vagy az Érvényesülés Iskolája. Bp., 1983., Minerva. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17197.

Rufpreis:
1 000 HUF
17198.

Rufpreis:
1 000 HUF
Melich János: Latin jövevényszavaink végződésének alakulásmódjáról. Magyar Nyelvtudományi Társaság 52. sz. Bp., 1940., Magyar Nyelvtudományi Társaság, 29 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borító elvált a füzettől.
17199.

Rufpreis:
1 000 HUF
1928 Hid irodalmi, művészeti és társadalmi folyóirat, II. évf. 3-4. sz., 1928. márc.-ápr., szerk.: Csanády György. Bp., Kárpát-ny., 113-224 p. Kissé sérült papírkötésben.
17200.

1928 Hid irodalmi, művészeti és társadalmi folyóirat, II. évf. 3-4. sz., 1928. márc.-ápr., szerk.: Csanády György. Bp., "Kárpát"-ny., 113-224 p. Kissé sérült papírkötésben.

Rufpreis:
1 000 HUF
2 db néprajzi kalauz: Kalauz a Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályában. Bp., 1922, Néprajzi Osztály (ifj. Keller Ernő-ny.), 52 p. + Kalauz a Magyar Nemzeti Múzeum néprajzi gyűjteményeiben. Összeáll.: Dr. Bátky Zsigmond. Bp., 1929, Magyar Nemzeti Múzeum, 78 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
17201.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF