Kézdi Kovács László (1864-1942): Gabonaszállító hajó a Dunán, Nagybecskerek közelében, 1890 körül. Akvarell, papír, kartonon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal. 29×46 cm