Védtörvény és az annak végrehajtására vonatkozó utasítás. Első rész: A közös hadsereg s hadi tengerészet és a honvédség kiegészítése. Bp., 1889., Pallas, 531 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, a címlap lyukas, sérült, néhány szakadt lappal, néhol aláhúzásokkal.
Lugs Jaroslaw: Handfeuerwaffen. 2 kötetben. szöveg és kép kötet. Systematischer Überblick über die Handfeuerwaffen und ihre Geschichte. Band I und II, MilitärVlg. d. DDR 1977. Kiadói vászonkötésben, nyíl védőborítóval + kissé sérült papírt tékában.
Ruzsin Ferenc: Légvédelmi lexikon. A légvédelemmel kapcsolatos összes tudnivalók gyűjteménye. Eger, 1937. Egri nyomda. Kiadói, enyhén sérült papírkötésben. Felvágatlan. Ritka!
A magyar katona. Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Bp., 1944, Élet, 434+88 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, hiányos, a könyv "Emlékalbumnál" 88. oldalnál véget ér, és a fekete-fehér fotók (Arcképcsarnok) hiányoznak, amiből pár lap a könyv végében meg van, de sérült, hiányos állapotban.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, időrendi táblázatokkal (mellékletek.) Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, a időrendi táblázatokon szakadással.
Ajtay Endre et alii: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Bp., é. n., Reé László Könyvkiadó- és Terjesztővállalat. Számos érdekes képpel és írással. Kiadói, aranyozott egészvászon kötés, viseltes állapotban, sérült kötés, foltos lapok.
Öszödi Zoltán: Jó leszállást. Bp., é.n. Magyar Repülőszövetség. Ajándékozási bejegyzéssel az egyik szereplőnek mintául szolgáló iskolaparancsnok részére. Ritka! 354p. Kiadói félvászon kötésben.
Háborús album. A világháború történelme képekben. Szerk.: Tábori Kornél. Pesti Napló kiadása. Bp.,é.n.,Jókai Nyomda, 240 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Földes Imre (1881-1948) grafikus munkája. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, benne foltos, szakadozott, javított lapokkal is, ajándékozási sorokkal, megviselt állapotban.