Elena Romero Castelló-Uriel Macías Kapón: A zsidók és Európa. 2000 év története. Bp., 1994., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőbortóval, szép állapotban.
Kopka János: Zsidó emlékek a Felső-Tisza vidékén. Jewish Memories in the Upper Tisa Region. Megjelent a Magyar Holocaust 60. évfordulója alkalmából. Nyíregyháza, 2004, Kelet Press. Számos fotóval illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.